کاربران زیادی در سراسر دنیا با مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ m10 مواجه شده اند. بنابراین در این مطلب به بررسی علت های بروز این مشکل و روش های رفع آن خواهیم پرداخت.

از آنجایی که داغ شدن بیش از حد گوشی m10 ممکن است به اجزای داخلی گوشی آسیب بزند، در چنین شرایطی حتما علت مشکل را پیدا کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید.

شایع ترین دلایل داغ شدن گوشی سامسونگ m10

قبل از ارائه روش های حل مشکل، بهتر است بدانیم که دلیل گرم شدن بیش از حد گوشی m10 چیست. بر اساس گزارشات ثبت شده و بررسی های صورت گرفته شایع ترین دلایل شامل موارد زیر است:

۱-مشکلات سخت افزاری

اختلال در قطعات مختلف بورد، باتری و … اصلی ترین عامل بروز این مشکل است. پردازنده اطلاعات را با سرعت بسیار بالایی منتقل می کند و صفحه نمایش نشان می دهد. هر گونه مشکل در این فرآیند باعث داغ شدن غیرعادی گوشی خواهد شد.

۲-بازی کردن با گوشی به مدت طولانی

گوشی سامسونگ m10 قدرت خارق العاده ای هنگام بازی دارد، اما بازی کردن به مدت طولانی ممکن است باعث گرم شدن قطعات مختلف گوشی شود.

۳-پخش محتوا به مدت طولانی

تماشای ویدئو به مدت چند ساعت بی وقفه می تواند باعث آسیب به باتری و داغ شدن گوشی سامسونگ m10 شود.

۴-تنظیمات نادرست گوشی

برخی تنظیمات می تواند بر میزان مصرف انرژی و گرم شدن گوشی موثر باشند. این موارد شامل روشنایی بالا، تصاویر پس زمینه متحرک و استفاده از ابزارک های زیادی است.

۵-آپدیت نبودن برنامه ها

آپدیت نبودن برخی از برنامه ها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی از جمله داغ شدن در گوشی سامسونگ m10 شود.

۶-اورکلاک (Overclocking) در گوشی سامسونگ m10

اورکلاک به معنی وادار کردن موبایل برای کار کردن با فرکانس بالاتر از حد معمول است. حدی که سازنده‌ی آن، برای کارکرد تحت شرایط عادی در نظر گرفته است. اگر با استفاده از این روش سرعت و قدرت گوشی تان را افزایش داده اید، باید بدانید اورکلاک یکی از دلایل داغ شدن گوشی سامسونگ m10 و سریع خالی شدن باتری آن است.

روش های حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ m10

شما می توانید با انجام روش های زیر برای حل مشکل اقدام کنید:

۱-پاک کردن فایل های اضافه در گوشی

شما می توانید از طریق نصب برنامه های پاک کننده، فایل های اضافه و غیر مفید را به صورت خودکار پاک کنید. این کار باعث خالی شدن حافظه از فایل های زائد و بهبود عملکرد گوشی می شود. یکی از این برنامه ها AVG Cleaner است که شما می توانید پس از دانلود، تمامی فایل های اضافی را پاک کنید.

۲-استفاده از حالت کم مصرف (low Power Mode)

حالت More power به معنای برق بیشتر است که منجر به گرمای بیش از حد می شود. می توانید از حالت low Power برای صرفه جویی در مصرف باتری و همچنین برای حل مشکل گرمای بیش از حد در گوشی سامسونگ m10 استفاده کنید.

۳-بلوتوث و سایر اتصالات شبکه را غیرفعال کنید

تمام اتصالات شبکه مانند Bluetooth ،Wi-Fi و GPS را غیرفعال کنید. این کار باعث کاهش مصرف باتری و خنک شدن گوشی خواهد شد.

۴-از یک برنامه آنتی ویروس استفاده کنید

برنامه های آنتی ویروس می توانند در جهت محافظت از گوشی شما در برابر برنامه ها و فایل مخرب بسیار مفید باشند. ویروس های بدافزارهای مختلف می توانند باعث بروز مشکلات بسیاری از جمله داغ شدن بیش از حد گوشی شوند.

۵-راه اندازی مجدد گوشی

ریست کردن گوشی می تواند بسیاری از مشکلات جزئی نرم افزاری را حل کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم این روش ساده را نیز برای حل مشکل امتحان کنید.

آوافیکس ارائه دهنده خدماتی نوین در تعمیرات موبایل:

اعزام تکنسین برای تعمیر موبایل سامسونگ در محل شما و در حضور خودتان

اگر شما نیز با مشکل گرم شدن بیش از حد یا داغ شدن گوشی سامسونگ ام ۱۰ ( m10 ) مواجه شده اید و راهکاری متفاوت برای حل مشکل می شناسید، لطفا در پایین همین صفحه برای پیام بگذارید تا با بروزرسانی این مطلب به سایر کاربران برای حل مشکل کمک شود.