در این مطلب به بررسی علت سیاه یا خاموش شدن صفحه نمایش یا ال سی دی گوشی سامسونگ a40 می پردازیم.

خاموش یا سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ ای ۴۰ می تواند در اثر عوامل مختلفی باشد. اگر چه اکثر افراد فکر می کنند که سیاه شدن صفحه نمایش قطعا به معنای سوختن ال سی دی a40 است؛ اما باید بگوییم که همیشه اینطور نیست و گاهی در مواردی شما می توانند با یک اقدام ساده مشکل را برطرف نمایید.

بنابراین در این مطلب تصمیم گرفتیم با در نظر گرفتن تمام احتمالات شما را در حل این مشکل همراهی کنیم. بنابراین پیشنهاد میکنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

خاموش یا سیاه شدن صفحه نمایش و سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ a40 بر اثر ضربه ، فشار و آب خوردگی

طبق گزارشات شایع ترین علت سیاه شدن یا سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ a40 آسیب های سخت افزاری مانند ضربه ، فشار و نفوذ مایعات (اصطلاحا آب خوردگی) است.

در این حالت بررسی کنید که آیا گوشی روشن می شود یا خیر؛ می توانید با گوشی تماس بگیرید، دکمه پاور را نگه دارید یا گوشی را به شارژ بزنید. اگر در هر کدام از این حالات گوشی واکنشی نشان داد در حالی که صفحه نمایش سیاه است، احتمال سوختن ال سی دی a40 بیشتر می شود. در این حالت باید برای تعویض ال سی دی اقدام نمایید.

آوافیکس ارائه دهنده خدماتی نوین در تعمیرات موبایل:

اعزام تکنسین برای تعویض ال سی دی a40 در محل شما

سیاه شدن صفحه نمایش یا ال سی دی گوشی سامسونگ a40 بر اثر اختلالات نرم افزاری

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم سیاه شدن صفحه نمایش ای ۴۰ همیشه به معنای سوختن ال سی دی نیست. در برخی موارد باگ ها و اختلالات نرم افزاری می تواند باعث سیاه شدن صفحه آ۴۰ شوند.

اگر بدون هیچ علت خاصی و کاملا ناگهانی با مشکل سیاه شدن ال سی دی a40 مواجه شده اید، احتمال اختلالات نرم افزاری بیشتر می شود. در این شرایط پیشنهاد می کنیم طبق روش های زیر برای حل مشکل اقدام کنید.

روش اول حل مشکل سیاه شدن صفحه سامسونگ a40 : راه اندازی مجدد گوشی

در برخی موارد سیاه شدن صفحه نمایش بر اثر مشکل سیستم عامل پیش می آید، این احتمال زمانی قوی تر می شود که هنگام سیاه شدن صفحه نمایش گوشی در حال انجام فعالیت خاص و سنگینی باشد، و اغلب زمانی رخ می دهد که چند برنامه در پس زمینه باز و در حال اجرا هستند. در این شرایط تلاش شما برای روشن کردن صفحه نمایش با کمک دکمه Power تاثیری در بهبود شرایط ندارد.

راه اندازی مجدد، این مشکل را برطرف خواهد کرد. برای انجام این کار دکمه volume پایین و دکمهPower  را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا لوگوی Samsung روی صفحه نمایش داده شود.

نکته: اول دکمه volume پایین و بعد دکمه Power را نگه دارید.

اگر انجام این روش هم مشکل صفحه نمایش شما را حل نکرد روش بعدی را امتحان کنید.

روش دوم حل مشکل خاموش شدن صفحه سامسونگ a40 : راه اندازی مجدد گوشی در حال شارژ

ممکن است شارژ گوشی تمام شده باشد، با شارژر اصلی گوشی را شارژ کنید، اگر گوشی شما مانند همیشه شارژ می شود، اجازه دهید تا ۲۰% شارژ شود؛ ممکن است این روش بتواند صفحه نمایش را روشن کند.

از طرفی اگر گوشی به شارژر جواب ندهد، به این معنی است که مشکل صفحه نمایش به علت تخلیه باتری نبوده و مشکل از سیستم عامل گوشی است. برای برطرف کردن این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مطمئن شوید که کابل شارژر و پریز برق به درستی کار می کنند.
 • گوشی را به شارژر اصلی آن وصل کنید.
 • بدون در نظر گرفتن نمایش و یا عدم نمایش علامت شارژ بر روی گوشی، آن را به مدت ۲۰ دقیقه در حالت شارژ نگه دارید.
 • بعد از اینکه گوشی برای چند دقیقه در شارژ ماند دکمه volume پایین و power را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا لوگوی Samsung روی صفحه نمایش داده شود.

روش سوم حل مشکل سیاه شدن ال سی دی سامسونگ a40 : راه اندازی گوشی در حالت امن

گاهی وجود یک یا چند برنامه مخرب و معیوب در گوشی a40 شما می تواند باعث بروز اختلالات نرم افزاری و در نتیجه مشکلاتی همچون سیاه شدن صفحه نمایش شود. برای بررسی این موضوع پیشنهاد می کنیم گوشی را در safe mode راه اندازی کنید. در این حالت تمام برنامه های نصب شده توسط شما موقتا غیرفعال می شوند.

برای راه اندازی گوشی a40 در حالت امن یا safe mode کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دستگاه را خاموش کنید.
 • کلید Power را فشار دهید و نگه دارید.
 • هنگامی که لوگوی “SAMSUNG” بر روی صفحه ظاهر می شود، کلید Power را آزاد کنید.
 • بلافاصله پس از رها کردن دکمه پاور، کلید ولوم پایین را فشار داده و نگه دارید.
 • همچنان کلید ولوم پایین را نگه دارید تا زمانی که دستگاه دوباره راه اندازی شود.
 • حالت امن (Safe mode) در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.
 • هنگامی که حالت ایمن را می بینید، کلید ولوم پایین را رها کنید.

اگر در این حالت مشکل حل شد ، نتیجه می گیریم که یک یا چند برنامه که توسط شما نصب شده اند، باعث این مشکل شده اند. پیشنهاد می کنیم ابتدا برنامه مشکوک را آپدیت کنید، سپس حافظه کش آنها را پاک کنید و اگر همچنان مشکل حل نشد برنامه مورد نظر را حذف کنید.

روش چهارم حل مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ a40 : پاک کردن حافظه پنهان

ممکن است مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ a40 به دلیل اطلاعات معیوب ذخیره شده در cache partition باشد.

حافظه پنهان (cache partition) شامل فایل های موقتی است که توسط سیستم برای کمک به عملکرد گوشی ایجاد می شوند، آنها به طور خودکار جایگزین می شوند. اما زمانی که یک فایل مشکل دارد و سیستم همچنان از آن استفاده می کند، ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی مانندسیاه شدن صفحه نمایش a40 شود.

از آنجایی که ما دقیقا نمی دانیم کدام فایل مخرب است، پیشنهاد می کنیم تمام کش سیستم را پاک کنید. بعد از پاک کردن، همه آنها مجددا به صورت خودکار جایگزین می شوند.

برای پاک کردن حافظه پنهان (cache partition) باید گوشی را در حالت بازیابی (Recovery mode) طبق مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گوشی را خاموش کنید.
 • دکمه ولوم بالا (volume up) و خانه (home) را همزمان فشار دهید و نگه دارید و سپس دکمه پاور (power) را فشار دهید.
 • زمانی که لوگو ظاهر شد تمام دکمه ها را برای چند ثانیه رها کنید تا صفحه Android System Recovery ظاهر شود.
 • در Recovery menu دوباره دکمه ولوم پایین را چند بار فشار دهید تا گزینه wipe cache partition برجسته (highlight) شود.
 • سپس دکمه پاور را برای تایید انتخابتان فشار دهید.
 • مجددا دکمه ولوم پایین را فشار دهید تا گزینه Yes برجسته شود و سپس برای تایید دکمه پاور را فشار دهید.
 • صبر کنید تا کش پاک شود. سپس زمانی که گزینه Reboot system now برجسته شد ، دکمه پاور را برای ریبوت شدن دستگاه فشار دهید.

روش پنجم حل مشکل سیاه شدن ال سی دی گوشی سامسونگ a40 : تنظیم مجدد کارخانه

اگر هیچ کدام از روش های فوق برای حل مشکل سیاه یا خاموش شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ ای ۴۰ شما موثر نبوده است، به عنوان آخرین راهکار نرم افزاری پیشنهاد می کنیم گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. ممکن است یک اختلال نرم افزاری پیچیده عامل بروز مشکل باشد که با ریست فکتوری برطرف خواهد شد. از آنجایی که پس از ریست فکتوری تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد، قبل از شروع بکاپ بگیرید.

پیشنهاد می شود بخوانید :

آموزش بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ

برای ریست فکتوری گوشی A40 کافیست مراحل زیر را دنبال کنید  :

 • گوشی را خاموش کنید.
 • پس از خاموش کردن گوشی دکمه (home) و ولوم بالا را فشار دهید و نگه دارید، سپس دکمه پاور را نگه دارید.
 • زمانی که لوگوی اندروید ظاهر شد، دکمه ها را نیز رها کنید.
 • دکمه ولوم پایین را چند بار فشار دهید تا گزینه wipe data/factory reset برجسته شود و سپس برای تایید دکمه پاور را فشار دهید.
 • دکمه ولوم پایین را مجددا فشار دهید تا گزینه Yes — delete all user data انتخاب شود و برای برای تایید دکمه پاور را فشار دهید.
 • صبر کنید تا عملیات ریست فکتوری کامل شود سپس زمانی که گزینه Reboot system now برجسته شد دکمه پاور را فشار دهید تا سیستم شما راه اندازی شود.

اگر هیچ کدام از روش های فوق برای حل مشکل سیاه یا خاموش شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ a40 شما موثر نبود، احتمال اینکه علت سوختن ال سی دی یا مشکلات بوردی باشد، بیشتر می شود. بنابراین گوشی باید توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود.

همچنین در صورتی که شما روش دیگر برای حل این مشکل می شناسید، لطفا برای ما پیام بگذارید تا با بروزرسانی این مطلب به سایر کاربران در حل این مشکل کمک شود.