تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

روشن نشدن iPhone XR و راه حل های رفع این مشکل

1398/04/19
 • شرکت اپل به تازگی 3 گوشی قدرتمند iPhone XS، iPhone XR، iPhone XS MAX را به بازار عرضه کرده است. این گوشی ها با iOS 12، امکانات پیشرفته نرم افزاری و قطعات سخت افزاری قوی ارائه شده اند اما این گوشی های پیشرفته هم مانند سایر گوشی ها از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری معاف نیستند. روشن نشدن صفحه نمایش یکی از این مشکلاتی است که کاربران گوشی های iPhone XR با آن مواجه شده اند، این مشکل می تواند بر اثر آسیب سخت افزاری یا نرم افزاری بوجود بیاید. البته آسیب سخت افزاری مانند ضربه می تواند مشکلات جدی برای گوشی بوجود آورد که در این شرایط باید برای تعویض قطعه اقدام کنید.

  ابتدا وضعیت صفحه نمایش را بررسی کنید اگر مشکل ایجاد شده بر اثر آسیب فیزیکی باشد شما باید برای تعویض صفحه نمایش گوشی خود اقدام کنید که می توانید برای استعلام هزینه تعویض صفحه نمایش iPhone XR کلیک و جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد مطلب زیر را مطالعه نمایید.


  بیشتر بخوانید : تعویض صفحه نمایش آیفون در منزل


  در غیر این صورت اگر گوشی شما بدون هیچ علت خاصی دچار مشکل شده است و فکر می کنید این مشکل نرم افزاری است، در ادامه مطلب همراه ما باشید:

  راه حل اول: شارژ کردن iPhone XR

  نزدیک ترین احتمال، خالی شدن شارژ باتری گوشی است. گوشی را با یک شارژر اصلی گوشی iPhone XR  برای زمان طولانی شارژ کنید.


  بیشتر بخوانید : حل مشکل خالی شدن باتری آیفون در ios 12


  راه حل دوم: راه اندازی مجدد iPhone XR هنگام شارژ

  همیشه اولین احتمالی که برای خاموش شدن صفحه نمایش گوشی iPhone XR داده می شود خالی شدن باتری است و بعد برنامه های مخرب و دیگر عوامل را بررسی می کنند. یکی از روش های رفع این مشکل راه اندازی مجدد iPhone XR هنگام شارژ است که به کمک دکمه های سخت افزاری گوشی انجام می شود. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه volume بالا را فشار داده و رها کنید.

  دکمه volume پایین را فشار داده و رها کنید.

  دکمه کناری را تا زمانی که لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شود فشار داده و نگه دارید.

  استفاده از این روش تاثیری بر روی اطلاعات و برنامه های نصب شده بر روی گوشی نخواهد گذاشت.

  روش سوم: بازیابی iPhone XR به کمک iTunes

  اگر با انجام روش های قبل مشکل گوشی شما بر طرف نشده و صفحه نمایش شما همچنان خاموش است به این معنی است که شما با مشکل پیچیده تری مواجه هستید، در این شرایط بازیابی گوشی در iTunes می تواند به شما برای رفع این مشکل کمک کند. این روش تمام اطلاعات و برنامه های روی گوشی شما را پاک خواهد کرد، توصیه می کنیم از تمام اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. برای بازیابی گوشی در iTunes شما نیاز به یک کامپیوتر و نصب آخرین نسخه iTunes بر روی آن دارید بعد از تهیه آن ها با دنبال کردن مراحل زیر مکشل گوشی را برطرف نمایید:

  با استفاده از کابل اصلی و پورت USB گوشی را به کامپیوتر وصل کنید.

  هنگامی که گوشی متصل شد دکمه volume بالا را فشار داده و سریع رها کنید.

  و بعد دکمه volume پایین را فشار داده و سریع رها کنید.

  دکمه Side/Power را فشار داده نگه دارید و حتی زمانی که لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شد دکمه را رها نکنید. انجام این کار باعث می شود گوشی در شرایط ریکاوری قرار گیرد.

  دکمه Side/Power را هنگامی که گزینه Connect to iTunes روی صفحه نمایش داده شد رها کنید.

  به iTunes بروید، در اینجا پیغام اتصال گوشی به iTunes و قرار گرفتن در حالت ریکاوری را مشاهده خواهید کرد، در این مرحله گزینه انتخاب update یا restore برای شما نمایش داده خواهد شد.

  گزینه Restore را برای بازیابی iOS و پاک کردن تمام اطلاعات روی گوشی انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این کار از اطلاعات گوشی تان بکاپ بگیرید:


  بیشتر بخوانید : آموزش بکاپ گرفتن از گوشی آیفون


  روش چهارم: قرار دادن گوشی iPhone XR در DFU Mode

  اگر استفاده از روش های قبلی نتوانست مشکل گوشی شما را برطرف کند، استفاده از DFU Mode را توصیه می کنیم. برای استفاده از روش DFU Mode نیاز به کامپیوتر و آخرین نسخه iTunes بدون فعال کردن bootloader داریم. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی را بوسیله کابل USB اصلی iPhone XR به کامپیوتر وصل کنید.

  هنگامی که گوشی به کامپیوتر متصل شد، دکمه volume بالا را فشار داده و بعد از آن دکمه volume پایین را فشار دهید و سریع رها کنید.

  دکمه Side/Power را تا زمانی که صفحه نمایش سیاه شود، نگه دارید.

  به محض اینکه صفحه نمایش سیاه شد دکمه volume پایین و بعد دکمه Side/Power را نگه دارید.

  بعد از 5 ثانیه دکمه Side/Power را رها کنید و دکمه volume پایین را تا زمانی که iTunes روی صفحه گوشی نمایش داده شود نگه دارید.

  بعد از انجام مراحل بالا گوشی شما در حالت DFU Mode قرار خواهد گرفت، بعد از دنبال کردن مراحل نمایش داده شده بر روی مانیتور فرایند DFU Mode تکمیل شده و تمام اطلاعات و برنامه های نصب شده بر روی گوشی شما پاک خواهد شد.

  برای راه اندازی مجدد گوشی می توانید از 2 روش استفاده کنید:

  استفاده از فایل بکاپ برای راه اندازی مجدد

  راه اندازی مجدد گوشی به عنوان یک گوشی جدید

  خاموش کردن گوشی برای رفرش کردن حافظه

  گاهی اوقات ممکن است گوشی کند و با تاخیرعمل کند، در این شرایط رفرش کردن حافظه و راه اندازی مجدد آن می تواند به بهبود شرایط گوشی کمک کند. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه volume بالا و یا volume پایین را فشار دادده و نگه دارید.

  هنگامی که یکی از دکمه های volume را نگه داشته اید دکمه power را هم زمان با آن نگه دارید.

  بر روی Power off کلیک کنید.

  و برای روشن کردن مجدد گوشی دکمه power را تا زمانی که لوگوی اپل نمایش داده شود نگه دارید.


  بیشتر بخوانید : سیاه شدن صفحه نمایش آیفون


  تماس با ما

  اگر همچنان مشکل خاموش بودن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  آیفون
  اپل
  iphone
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس