تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

مشکل روشن نشدن Samsung Galaxy A50 و راه حل آن

1398/04/26
 • چک کردن سخت افزار گوشی Galaxy A50

  ضربه خوردن و یا نفوذ مایعات اصلی ترین عامل خاموش شدن گوشی Galaxy A50 است در این شرایط ممکن است مادربورد دچار آسیب جدی شده باشد که در این شرایط باید برای تعمیر و یا تعویض قطعه اقدام کنید. اما نمی شود احتمال آسیب نرم افزاری را نادیده گرفت. مطمئن شوید مشکل ایجاد شده مربوط به مسائل سخت افزاری نیست، برنامه ها و سیستم عامل گوشی را بررسی کنید.


  بیشتر بخوانید: تست سالم بودن گوشی سامسونگ


  شارژ کردن گوشی و کالیبره باتری Galaxy A50

  گوشی را شارژ کنید این دومین راه حل برای این مشکل است. ممکن است گوشی در سطح پایینی از شارژ باتری خاموش شده و شما متوجه نشده اید. گوشی را برای مدت زمان 30 دقیقه شارژ کنید، اگر گوشی روشن شد باتری و سیستم عامل را کالیبره کنید. مراحل زیر را برای انجام کالیبره گوشی دنبال کنید:

   اجازه دهید باتری گوشی  Galaxy A50کامل خالی و خاموش شود.

  تلفن را 100٪ شارژ کنید. اطمینان حاصل کنید که از شارژر اصلی برای شارژ گوشی استفاده کرده اید. گوشی را برای 2 ساعت شارژ کنید و از گوشی حین شارژ استفاده نکنید.

  بعد از 2 ساعت گوشی را از شارژر جدا کنید.

  گوشی را مجدد راه اندازی کنید.

  از گوشی استفاده کنید تا شارژ آن خالی شود.

  و دوباره تمام مراحل بالا را از ابتدا مجدد انجام دهید.


  بیشتر بخوانید: تست سلامت باتری اندروید


  کابل شارژ و آداپتور گوشی Galaxy A50 را چک کنید

  اگر با انجام مراحل بالا هنوز گوشی روشن نشده است، ممکن است مشکل مربوط به شارژر گوشی باشد. شارژر را بررسی کنید اگر آثاری از آسیب بر روی آن نیست گوشی را با یک شارژر اصلی دیگر شارژ کنید.

  صفحه نمایش Galaxy A50 را بررسی کنید

  یکی دیگر از علت های روشن نشدن گوشی Galaxy A50 آسیب صفحه نمایش است. اگر متوجه ویبره و یا صدای زنگ گوشی می شوید مشکل پیش آمده بر اثر مشکل و آسیب فیزیکی صفحه نمایش است. با تعویض صفحه نمایش توسط تکنسین متخصص این مشکل برطرف خواهد شد.

  پورت شارژ Galaxy A50 را بررسی کنید

  وجود آلودگی مانند گرد و غبار و یا شی خارجی در پورت شارژ مانع اتصال شارژر به گوشی و شارژ شدن آن می شود، سعی کنید با فشار هوای تمیز پورت شارژ را تمیز کنید.

  اگر با انجام این روش باز هم گوشی شارژ نشده و روشن نمی شود روش بعدی را امتحان کنید.

  راه اندازی مجدد گوشی Galaxy A50

  راه اندازی مجدد گوشی می تواند مشکلات کوچک نرم افزاری کوچک را برطرف و سیستم را رفرش کند. استفاده از این روش را برای جلوگیری از بروز مشکلات نرم افزاری 1 بار در هفته توصیه می کنیم. دکمه power و volume پایین را برای 10 ثانیه نگه داشته و بعد از بالا آمدن مجدد سیستم عامل گوشی دکمه ها را رها کنید.

  اگر انجام روش ذکر شده تاثیری نداشت می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه power و volume پایین را برای 10 ثانیه نگه دارید، چند ثانیه گوشی را در Boot Mode (حالت تعمیر و نگه داری) بر روی صفحه نمایش نگه دارید.

  از صفحه Boot Mode (حالت تعمیر و نگه داری)، Normal Boot را انتخاب کنید. 90 ثانیه صبر کنید تا راه اندازی مجدد کامل شود (از دکمه های volume برای انتخاب گزینه ها استفاده کنید).

  بررسی گوشی Galaxy A50 در Safe Mode

  برنامه های ضعیف و یا مخرب هنگام اجرا با اندروید ایجاد اختلال کرده و باعث بوجود آمدن مشکل برای عملکرد گوشی می شوند. اگر بعد از نصب یک برنامه بر روی Galaxy A50 گوشی دچار مشکلاتی مانند پرپر زدن صفحه نمایش، شارژ نشدن و... شد آن برنامه را حذف کنید. اگر باز هم مشکلات پیش آمده ادامه داشت گوشی را در Safe Mode قرار دهید. برای قرار دادن گوشی در حالت Safe Mode مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه power را نگه دارید تا گوشی خاموش شود.

  دکمه power را نگه دارید تا گزینه Safe Mode روی صفحه نمایش داده شود.

   Safe Mode را تایید کنید.

  تکمیل این فرایند 30 ثانیه طول خواهد کشید.

  Safe Mode پایین صفحه سمت چپ نمایش داده خواهد شد.

  به یاد داشته باشید در این حالت برنامه های نصب شده بر روی گوشی غیر فعال هستند. گوشی را در این حالت بررسی کنید اگر عملکرد آن بدون مشکل بود، به ترتیب از آخرین برنامه ای که بر روی گوشی نصب کرده اید شروع به پاک کردن آن ها کنید بعد از حذف هر برنامه گوشی را مجدد راه اندازی و آن را بررسی کنید اگر مشکل برطرف نشده بود برنامه دیگری را پاک کنید.

  قرار دادن Galaxy A50 در Alternate Mode

  ممکن است وجود یک مشکل در سیستم عامل دلیل روشن نشدن گوشی باشد. با این که این مشکل نادر است ولی گاهی وجود یک باگ در آپدیت سیستم عامل باعث ناتوانی در راه اندازی مجدد، ماندن گوشی بر روی لوگو و... می شود و برای سیستم عامل و گوشی مشکل ایجاد می کند.

  نحوه قرار دادن Galaxy A50 در Recovery Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume بالا و Bixby را فشار داده و بعد دکمه power را نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی سبز اندروید روی صفحه نمایش داده شد دکمه ها را رها کنید (نصب بروزرسانی گوشی 30 تا 60 ثانیه قبل از نمایش بازیابی سیستم عامل اندروید نمایش داده خواهد شد).

  نحوه قرار دادن Galaxy A50 در Download Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume پایین و Bixby را فشار داده و نگه دارید و بعد دکمه power را نگه دارید.

  گوشی شما در Download Mode قرار خواهد گرفت و  " Downloading…. " روی صفحه نمایش داده می شود.

  نکته: اگر گوشی در هر کدام از این حالت ها بدون مشکل عمل کند به این معنی است که مشکل ایجاد شده به دلیل وجود باگ در سیستم عامل است.

  سامسونگ
  samsung
  Galaxy A50
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس