تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

مشکل روشن نشدن Samsung Galaxy A70 و راه حل آن

1398/04/29
 • در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل روشن نشدن گلکسی A70 از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بپردازیم و در مرحله راه حل مناسب را برای رفع مشکل ارائه دهیم. در این مطلب با ما همراه شوید:

   سخت افزار گوشی را بررسی کنید

  نفوذ آب و مایعات، گرمای زیاد و تحت فشار بودن می تواند آسیب جدی به گوشی وارد کند، و شما را مجبور به تعویض قطعه کند.

  در نظر داشته باشید مشکلات سخت افزاری با انجام تنطیمات نرم افزاری برطرف نخواهد شد و اگر گوشی شما در یکی از شرایط ذکر شده آسیب دیده باشد شما باید گوشی را برای تعمیر به یک تعمیرگاه تخصصی ببرید.


  بیشتر بخوانید: تست سالم بودن گوشی سامسونگ


  اما در صورتی که مطمئن هستید گوشی شما بدون هیچ آسیب سخت افزاری روشن نمی شود پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مطالعه فرمایید و راهکارهای ارائه شده را جهت رفع مشکل امتحان کنید:

  گوشی را شارژ کنید

  اگر گوشی شما بدون آسیب فیزیکی روشن نمی شود ممکن است با شارژ کردن آن به مدت زمان 30 دقیقه مشکل برطرف شود. شارژ شدن گوشی برای زمان زیاد به باتری و گوشی این فرصت را می دهد که مجدد بالا بیایند، که اکثر کابران اندروید اجازه شارژ شدن برای مدت زمان طولانی را به باتری نمی دهند.

  گاهی اوقات ممکن است باتری های لیتیومی که در گلکسی A70 استفاده شده است به طور ناگهانی خالی شده و دیگر روشن نشود که این اتفاق باعث خرابی کامل باتری می شود. قبل از اینکه گوشی را برای تعمیر و یا تعویض باتری به تعمیرگاه موبایل ببرید یک بار گوشی را برای مدت 30 دقیقه قبل از اینکه آن را روشن کنید و یا مجدد راه اندازی کنید شارژ کنید، بعد از این مدت زمان اگر گوشی روشن نشد برای تعویض و تعمیر باتری گوشی اقدام کنید.


  بیشتر بخوانید: تست سلامت باتری اندروید


  کابل شارژر و آداپتور شارژر گوشی را بررسی کنید

  ممکن است کابل شارژر و یا آداپتور مشکل داشته و یا دچار آسیب فیزیکی شده باشند، گوشی را با یک شارژر اصلی دیگر شارژ کنید و بعد گوشی را بررسی کنید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

  صفحه نمایش گوشی را بررسی کنید

  اگر متوجه صدای زنگ و یا ویبره گوشی می شوید، مشکل از صفحه نمایش گوشی است باتری و دیگر اجزای گوشی مشکلی ندارند. این اتفاق می تواند دلایل زیادی از جمله آسیب فیزیکی بر اثر ضربه شدید داشته باشد. در اینصورت شما باید برای تعویض صفحه نمایش به یک تعمیرگاه تخصصی موبایل مراجعه کنید.


  بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی سامسونگ در منزل


  پورت شارژ را بررسی کنید

  وجود آلودگی مانند گرد و غبار و یا شی خارجی در پورت شارژ مانع اتصال شارژر به گوشی و شارژ شدن آن می شود، سعی کنید با فشار هوای تمیز پورت شارژ را تمیز کنید. توجه داشته باشید هنگام تمیز کردن پورت شارژ به آن آسیب وارد نکنید.

  اگر پورت شارژ تمیز است و دچار آسیب فیزیکی نشده است راه حل بعدی را برای برطرف شدن مشکل امتحان کنید.

  راه اندازی مجدد Galaxy A70

  اگر بعد از انجام مراحل بالا هنوز گوشی شما روشن نشده است ممکن است راه اندازی مجدد مشکل گوشی شما را برطرف کند، راه اندازی مجدد برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری کوچک توصیه می شود. این روش برداشتن باتری از روی گوشی را شبیه سازی می کند. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه power و volume پایین را برای 45 ثانیه نگه دارید.

  صبر کنید گوشی مجدد راه اندازی شود.

  در برخی از گوشی ها روال راه اندازی مجدد کمی متفاوت است:

  دکمه های power و دکمه Volume را برای 10 ثانیه باهم نگه دارید تا "Maintenance Boot Mode" روی صفحه نمایش داده شود.

  از صفحه "Maintenance Boot Mode" گزینه "Normal Boot" را انتخاب کنید. از دکمه های volume برای انتخاب و از دکمه power برای تایید انتخاب استفاده کنید.

  منتظر شوید پروسه راه اندازی مجدد تکمیل شود ممکن است حدود 60 ثانیه طول بکشد.

  بررسی گوشی در Safe Mode

  گاهی اوقات نصب یک یا چند برنامه مخرب بر روی گوشی می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد گوشی شود. برای بررسی این مسئله گوشی را در Safe Mode قرار دهید و آن را در این حالت بررسی کنید اگر عملکرد بدون مشکل بود، برنامه های نصب شده دلیل روشن نشدن گوشی گلکسی A70 هستند. برای قرار دادن گوشی در حالت Safe Mode مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی را خاموش کنید.

  دکمه power را تا زمانی که اسم و مدل گوشی روی صفحه نمایش داده شود فشار داده و نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی Samsung روی صفحه نمایش داده شد دکمه power را رها کنید.

  بعد از اینکه دکمه power  را رها کردید، دکمه volume پایین را نگه دارید.

  تا زمانی که راه اندازی مجدد تمام شود دکمه volume پایین را نگه دارید.

  هنگامی که Safe Mode روی صفحه نمایش داده شد دکمه volume پایین را رها کنید.

  به یاد داشته باشید در این حالت برنامه های نصب شده بر روی گوشی غیر فعال هستند. گوشی را در این حالت بررسی کنید اگر عملکرد آن بدون مشکل بود، به ترتیب از آخرین برنامه ای که بر روی گوشی نصب کرده اید شروع به پاک کردن آن ها کنید بعد از حذف هر برنامه گوشی را مجدد راه اندازی و آن را بررسی کنید اگر مشکل برطرف نشده بود برنامه دیگری را پاک کنید.

  قرار دادن Galaxy A70 در Alternate Mode

  ممکن است وجود یک مشکل در سیستم عامل دلیل روشن نشدن گوشی باشد. با این که این مشکل نادر است ولی گاهی انجام یک آپدیت و یا تغییرات اساسی در سیستم عامل یک مشکل جدی در کد نویسی آن ایجاد می کند که باعث ناتوانی در راه اندازی مجدد، ماندن گوشی بر روی لوگو و... می شود و برای سیستم عامل و گوشی مشکل ایجاد می کند. گوشی را در دو حالت Recovery و Download قرار دهید این حالت های بوت از سیستم عامل اندروید مستقل هستند و برای تشخیص مشکلات نرم افزاری استفاده می شوند. برای تشخیص اینکه اندروید مشکل دارد یا خیر گوشی را در این دو حالت قرار دهید. اگر گوشی در حالت Recovery قرار می گیرد مشکل را با انجام تنظیم مجدد کارخانه و پاک کردن حافظه Cache برطرف کنید. و اگر گوشی در حالت Download قرار می گیرد برای حل آن سیستم عامل گوشی را توسط یک تکنسین متخصص مجدد نصب کنید. از مراحل زیر برای بررسی مشکل استفاده کنید:

  نحوه قرار دادن Galaxy A70 در Recovery Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume بالا و Bixby را فشار داده و بعد دکمه power را نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی سبز اندروید روی صفحه نمایش داده شد دکمه ها را رها کنید (نصب بروزرسانی گوشی 30 تا 60 ثانیه قبل از نمایش بازیابی سیستم عامل اندروید نمایش داده خواهد شد).

  نحوه قرار دادن Galaxy A70 در Download Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume پایین و Bixby را فشار داده و نگه دارید و بعد دکمه power را نگه دارید.

  گوشی شما در Download Mode قرار خواهد گرفت و  " Downloading…. " روی صفحه نمایش داده می شود.

  نکته: اگر گوشی در هر کدام از این حالت ها بدون مشکل عمل کند به این معنی است که مشکل ایجاد شده به دلیل وجود باگ در سیستم عامل است.

  تماس با ما

  اگر همچنان مشکل روشن نشدن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  سامسونگ
  samsung
  Galaxy A70
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس