تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

خاموش شدن گوشی Samsung Galaxy A10 و راه حل های رفع این مشکل

1398/04/31
 • روشن نشدن گوشی بر اثر مشکلات نرم افزاری و یا آسیب های سخت افزاری بوجود می آید. اگر گوشی Samsung Galaxy A10 شما خاموش شده است و شما نمی دانید که چطور باید این مشکل را برطرف کنید در این مقاله با ما همراه شوید.

  اگر مشکل گوشی شما بر اثر اختلالات و ایرادات نرم افزاری پیش آمده باشد، می توانید با مطالعه مطالب ارائه شده در این مقاله مشکل را برطرف نمایید.

  روش اول: شارژ کردن گوشی

  گوشی های Galaxy A10 دارای باتری های لیتیومی هستند. مشکل باتری های لیتیومی تخلیه آن ها قبل از تمام شدن و خالی شدن شارژ است که گاهی اوقات منجر به خراب شدن کامل باتری می شود. اما قبل از اقدام به تعویض باتری گوشی سعی در راه اندازی مجدد آن نکنید و باتری را برای مدتی حدود 30 دقیقه شارژ کنید. بعد از این مدت زمان گوشی را بررسی کنید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.


  بیشتر بخوانید: تعویض باتری سامسونگ در منزل


  روش دوم: از یک شارژر دیگر برای شارژ کردن استفاده کنید

  کابل شارژر و آداپتور را از نظر فیزیکی بررسی کنید ممکن است کابل و یا آداپتور دچار آسیب و نقص شده باشند و نتوانند برق را به درستی انتقال دهند. گوشی را با یک شارژر اصلی دیگر شارژ کنید ممکن است مشکل پیش آمده بر اثر استفاده از شارژر معیوب باشد.

  روش سوم: صفحه نمایش گوشی را بررسی کنید

  ممکن است خاموش شدن گوشی Galaxy A10 بدلیل آسیب فیزیکی صفحه نمایش بر اثر ضربه، فشار، حرارت و یا نفوذ مایعات به داخل آن باشد و گوشی خاموش بنظر برسد. اگر شما متوجه صدای زنگ و ویبره گوشی می شوید صفحه نمایش شما  آسیب دیده است و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

  همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر مطلب زیر را مطالعه نمایید.


  بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی سامسونگ در منزل


  روش چهارم: پورت شارژ گوشی را بررسی کنید

  وجود آلودگی در پورت شارژ و یا آسیب فیزیکی آن باعث شارژ نشدن گوشی می شود. پورت شارژ را دقیق بررسی کنید اگر آلودگی در آن وجود دارد سعی کنید با فشار هوای تمیز آن را برطرف نمایید و اگر آسیب فیزیکی دیده است برای تعویض آن اقدام کنید.

  روش پنجم: بررسی احتمال نفوذ مایعات به داخل گوشی 

  اگر گوشی شما اخیراً در جای خیس و یا مرطوب بوده است احتمال نفوذ آب به داخل آن از طریق پورت شارژ وجود دارد. اگر این احتما مثبت است گوشی را با حرارت ملایم و یا با قرار دادن آن در دمای اتاق خشک کنید.

  نکته: توجه داشته باشید در این شرایط نباید گوشی را روشن و از آن استفاده کنید. اجازه دهید گوشی کاملاً خشک و آب داخل آن تبخیر شود.

  روش ششم: تنظیم مجدد گوشی

  اولین و ساده ترین راه حل برای مشکلات نرم افزاری کوچک در گوشی Galaxy A10 انجام تنظیم مجدد است. این کار باعث رفرش شدن سیستم شده و شبیه سازی شرایط برداشتن باتری از گوشی می تواند به بهبود عملکرد گوشی کمک کند. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه power و volume پایین را برای 45 ثانیه نگه دارید.

  صبر کنید گوشی مجدد راه اندازی شود.

  در برخی از گوشی ها مراحل راه اندازی مجدد کمی متفاوت است:

  دکمه های power و دکمه Volume را برای 10 ثانیه باهم نگه دارید تا "Maintenance Boot Mode" روی صفحه نمایش داده شود.

  از صفحه "Maintenance Boot Mode" گزینه "Normal Boot" را انتخاب کنید. از دکمه های volume برای انتخاب و از دکمه power برای تایید انتخاب استفاده کنید.

  60 ثانیه منتظر شوید تا راه اندازی مجدد تکمیل شود.

  روش هفتم: گوشی را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید

  دانلود و نصب برنامه ها از منابع نامعتبر و وجود باگ در برخی از برنامه های نصب شده بر روی گوشی که توسط برنامه نویسان آن هنوز برطرف و آپدیت نشده است همگی می توانند عاملی برای ایجاد اختلال در عملکرد گوشی باشند. برای بررسی عامل اصلی مشکل و پیدا کردن برنامه مخرب گوشی را در حالت Safe Mode قرار دهید. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی را خاموش کنید.

  دکمه power را تا زمانی که اسم و مدل گوشی روی صفحه نمایش داده شود فشار داده و نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی Samsung روی صفحه نمایش داده شد دکمه power را رها کنید.

  بعد از اینکه دکمه power  را رها کردید، دکمه volume پایین را نگه دارید.

  تا زمانی که راه اندازی مجدد تمام شود دکمه volume پایین را نگه دارید.

  هنگامی که Safe Mode روی صفحه نمایش داده شد دکمه volume پایین را رها کنید.

  در این حالت برنامه های نصب شده بر روی گوشی غیر فعال می شوند و شما می توانید بدون تاثیر آن ها بر روی عملکرد گوشی، گوشی را بررسی کنید. اگر Galaxy A10 بدون مشکل کار کند مشخص می شود که دلیل خاموش شدن گوشی یک یا چند برنامه مخرب بوده است.

  از آخرین برنامه ای که بر روی گوشی نصب کرده اید شروع به حذف کنید. بعد از حذف هر برنامه گوشی را بررسی کنید اگر مشکل برطرف شده حذف برنامه ها را متوقف کنید.

  روش هشتم: قرار دادن Galaxy A70 در Alternate Mode

  گاهی اوقات وجود یک مشکل و باگ در سیستم عامل باعث بروز مشکلاتی مانند ماندن بر روی لوگو، خاموش شدن گوشی و... می شود. اگر گوشی در حالت Alternate Mode قرار می گیرد به این معنی است که مشکل پیش آمده بر اثر مشکلات سیستم عامل است. برای مرحله بعدی که رفع مشکل است شما نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارید.

  نکته: اگر گوشی در هر کدام از این حالت ها بدون مشکل عمل کند به این معنی است که مشکل ایجاد شده به دلیل وجود باگ در سیستم عامل است.

  نحوه قرار دادن گوشی در Recovery Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume بالا و Bixby را فشار داده و بعد دکمه power را نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی سبز اندروید روی صفحه نمایش داده شد دکمه ها را رها کنید (نصب بروزرسانی گوشی 30 تا 60 ثانیه قبل از نمایش بازیابی سیستم عامل اندروید نمایش داده خواهد شد).

  نحوه قرار دادن Galaxy A70 در Download Mode

  گوشی را خاموش کنید اگر نمی توانید گوشی را خاموش کنید صبر کنید تا گوشی خاموش شود. 30 دقیقه قبل از قرار دادن گوشی در حالت Recovery Mode گوشی را شارژ کنید.

  دکمه volume پایین و Bixby را فشار داده و نگه دارید و بعد دکمه power را نگه دارید.

  گوشی شما در Download Mode قرار خواهد گرفت و  " Downloading…. " روی صفحه نمایش داده می شود.

  تماس با ما

  اگر همچنان مشکل روشن نشدن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  سامسونگ
  samsung
  Galaxy A10
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس