تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

روشن نشدن سامسونگ گلکسی A20 و راه حل های رفع این مشکل

1398/05/06
 • با اینکه گوشی Samsung Galaxy A20 دارای ویژگی های چشمگیری است و می تواند با بسیاری از گوشی ها رقابت کند اما این گوشی هم مانند خیلی گوشی های دیگر کامل نیست و ممکن است دارای یک و یا چند مشکل باشد. که برخی از کاربران تعدادی از این مشکلات را مانند روشن نشدن گوشی، روشن نشدن گوشی به تازگی و جواب ندادن آن به هیچ کدام از روش های روشن کردن آن و ماندن گوشی بر روی صفحه سیاه را گزارش کرده اند. ممکن است گاهی اوقات این مشکل پیش بیاید و یک مشکل جدی بنظر برسد، اما در واقع یک مشکل جزئی در سیستم عامل دلیل بروز این مشکل است. شما می توانیدبا بررسی چند مورد و انجام راه حل های متفاوت ارائه شده در این مطلب مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

  رفع مشکل روشن نشدن گلکسی A20

  بعد از بررسی دقیق گوشی و مطمئن شدن از سالم بودن گوشی از لحاظ هر گونه آسیب فیزیکی و عدم ورود مایعات به داخل آن با توجه به اینکه گوشی دیگر هیچ واکنشی ندارد، این مشکل در اکثر مواقع مربوط به یک مشکل نرم افزاری و سیستم عامل است. شما دنبال کردن ادامه مطالب و امتحان روش های ارائه شده می توانید مشکل را برطرف کنید.

  راه اندازی مجدد اجباری

  انجام راه اندازی مجدد اجباری باعث می شود که گوشی شما مجدد پاسخ دهد و روشن شود، در حقیقت این تنها کاری است که شما می توانید برای برگرداندن گوشی گلکسی A20 خود انجام دهید. این کار شرایط برداشتن باتری از گوشی را شبیه سازی می کند که حافظه گوشی شما را رفرش و برنامه های نصب شده بر روی گوشی را مجدد بالا می آورد. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  دکمه volume پایین را فشار داده و رها نکنید

  هنگامی که دکمه volume پایین را نگه داشته اید دکمه Power را نیز نگه دارید.

  هر دو دکمه را برای 15 ثانیه یا کمی بیشتر نگه دارید.

  اگر گوشی لوگوی سامسونگ روی صفحه نمایش داده شد مشخص می شود که گوشی به این روش جواب داده و این مشکل برطرف شده است. در غیر اینصورت چندبار از این روش استفاده کنید اگر باز هم مشکل برطرف نشد مرحله بعدی را امتحان کنید.

  گوشی را شارژ و آن را راه اندازی مجدد اجباری کنید

  اگر بعد از انجام چند بار راه اندازی مجدد هنوز گوشی روشن نشده است پس به احتمال زیاد مشکل از تخلیه کامل باتری است. گاهی ممکن است قبل از خاموش شدن گوشی به طور کامل سیستم عامل دچار مشکل شده و از کار بیافتد. اگر دقت کرده باشید متوجه شده اید که هنگامی که شارژ گوشی کم است نور صفحه نمایش کم شود و برخی از سرویس ها خاموش شوند. ممکن است گوشی شما در سطح کمی از شارژ باشد و شما فراموش کنید که آن را به شارژ متصل کنید و گوشی برای مدت طولانی خاموش بماند. این اتفاق شما را با مشکلاتی مانند روشن نشدن گوشی مواجه خواهد کرد. اما جای نگرانی نیست شما می توانید با انجام مراحل ارائه شده در زیر مشکل را برطرف کنید:

  گوشی را به پریز برق متصل کنید. (برای شارژ گوشی از برق شهری استفاده کنید)

  برای شارژ کردن گوشی از کابل شارژ اصلی استفاده کنید.

  بدون در نظر گرفتن اینکه گوشی علامت شارژ شدن را نشان می دهد یا خیر، گوشی را برای 10 دقیقه شارژ کنید.

  بعد از اینکه گوشی برای مدتی شارژ شد، دکمه volume پایین را نگه داشته و رها نکنید.

  بعد از اینکه دکمه volume پایین را نگه داشتید دکمه power را نیز نگه دارید.

  برای 15 ثانیه دکمه ها را نگه دارید تا لوگوی Galaxy A20 نمایش داده شود.

  اگر بعد از انجام هر یک از روش ها و مراحل بالا مشکل برطرف شد و بعد از مدتی مجدد این مشکل تکرار شد از اطلاعات گوشی بکاپ تهیه کنید و تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی را خاموش کنید.

  دکمه volume بالا و Home را نگه داشته و بعد دکمه power را نگه دارید.

  هنگامی که لوگو سامسونگ روی صفحه نمایش داده شد دکمه power را رها کنید.

  هنگامی که لوگوی اندروید روی صفحه نمایش داده شد دکمه ها را رها کنید(نصب بروزرسانی گوشی 30 تا 60 ثانیه قبل از نمایش بازیابی سیستم عامل اندروید نمایش داده خواهد شد).

  دکمه volume پایین را برای هایلایت wipe data / factory reset فشار دهید.

  دکمه power را برای تایید انتخاب فشار دهید.

  دکمه volume پایین را برای هایلایت کردن گزینه Yes — delete all user data فشار دهید.

  دکمه power را برای تایید این انتخاب و انجام تنظیمات مجدد کارخانه فشار دهید.

  هنگامی که تنظیم مجدد کارخانه تکمیل شد گزینه Reboot system now هایلایت می شود.

  دکمه power را برای برای راه اندازی مجدد گوشی فشار دهید.

  بدون اینکه هیچ برنامه ای روی گوشی نصب کنید گوشی را بررسی کنید.

  تماس با ما

  اگر همچنان روشن نشدن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  سامسونگ
  samsung
  Galaxy A20
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس