تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

داغ شدن آیفون XS Max و راه حل های رفع این مشکل

1398/05/13
 • گرم شدن بیش از حد تلفن های هوشمند در اکثر مواقع مربوط به CPU و باتری است. هنگام بروز این مشکل چیزی در گوشی مانع استراحت پردازنده یا همان CPU می شود بنابراین پردازنده خسته شده و گرم می شود. این گرم شدن ادامه پیدا می کند و از آنجایی که CPU متوقف نمی شود و هیچ راهی هم برای خنک شدن آن وجود نداشته و گوشی بیش از حد گرم می شود.

  گرم شدن گوشی در مدل های قدیمی تر مربوط به اتمام عمر مفید باتری و یا اصطلاحاً باد کردن آن است ولی بروز این مشکل در گوشی های جدید مثل آیفون XS Max مربوط به یک خطای نرم افزاری است که در این مطلب قصد داریم به بررسی آن و ارائه راه حل های رفع این مشکل بپردازیم.

  راه حل اول: پاک کردن تمام برنامه های روی پس زمینه و راه اندازی مجدد گوشی

  منظور از برنامه های پس زمینه برنامه هایی هستند که آن ها را باز کردیم و نبسته ایم، این برنامه های باز با اینکه مورد استفاده قرار نمیگیرند اما از باتری گوشی استفاده می کنند. با اینکه باز بودن برنامه ها می تواند در سرعت آن ها هنگام استفاده تاثیر داشته باشد اما در طولانی مدت ممکن است تبدیل به یک برنامه مخرب شده و به عملکرد گوشی آسیب وارد کرده و باعث گرم شدن بیش از حد گوشی شوند. برای رفع این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

  به صفحه اصلی بروید.

  انگشت خود را روی صفحه بکشید و نگه دارید.

  انگشتتان را به سمت راست و یا چپ حرکت دهید تا برنامه ها بصورت پیش نمایش، نمایش داده شوند.

  برای بسته شدن هر کدام از برنامه ها انگشت خود را بر روی آن قرار داده و به سمت بالا بکشید تا بسته شود.

  بعد از بستن برنامه های باز روی پس زمینه، گوشی را مجدد راه اندازی کنید تا با انجام این کار مشکلات کوچک نرم افزاری و مشکلات مربوط به سیستم عامل برطرف شوند. این کار را با دنبال کردن مراحل زیر انجام دهید:

  برای یک لحظه دکمه volume بالا را فشار داده و رها کنید.

  برای یک لحظه دکمه volume پایین را فشار داده و رها کنید.

  دکمه کناری را تا زمانی که لگوی اپل نمایش داده شود فشار داده و نگه دارید.

  بعد از راه اندازی مجدد گوشی را بررسی کنید آیا هنوز هم بیش از حد گرم می شود یا خیر.

  راه حل دوم: آپدیت برنامه های نصب شده بر روی گوشی

  برنامه های مخربی که باعث گرم شدن گوشی می شوند با آپدیت کردن می توانند اصلاح شوند، آپدیت iOS و برنامه ها خطاهای نسخه قبلی، مشکلات برنامه نویسی و... را برطرف خواهد کرد. مراحل زیر شما را در آپدیت برنامه ها و ios بصورت دستی راهنمایی خواهد کرد:

  بر روی App Store کلیک کنید.

  بر روی گزینه Updates کلیک کنید. در این صفحه لیستی از برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارند نمایش داده خواهند شد.

  برای آپدیت هر برنامه بر روی گزینه Update کلیک کنید و اگر می خواهید تمامی برنامه ها را بصورت یکجا و هماهنگ آپدیت کنید در بالای صفحه بر روی گزینه Update All کلیک کنید.

  با بررسی و تجزیه و تحلیل مصرف باتری در گوشی آیفون XS Max می توانید برنامه های پر مصرف و مخرب را شناسایی کنید. و در صورت نیاز آن ها را حذف کنید. مراحل زیر را برای بررسی مصرف باتری دنبال کنید:

  بر روی Settings کلیک کنید.

  Battery را انتخاب کنید.

  در این صفحه جزئیات بیشتری درباره میزان مصرف برنامه ها مشاهده می کنید. با مشاهده این اطلاعات می توانید میزان مصرف باتری برنامه های خاص را بررسی و تصمیم درستی برای حذف و یا نگه داشتن باتری بگیرید.

  به راحتی به قسمت Battery Usage by App بروید و گزینه Show Activity را انتخاب کنید.

  در این قسمت اگر میزان مصرف غیر معمول باتری را توسط برنامه ای مشاهده کردیده اید و از آن استفاده نمی کنید آن را حذف کنید.

  راه حل سوم: آخرین نسخه IOS را بر روی گوشی نصب کنید

  توصیه می کنیم جدیدترین نسخه iOS را بر روی گوشی نصب کنید زیر را انجام این کار باعث افزایش امنیت و رفع اشکال و پیشرفت iOS می شود. اگر شما به یک اینترنت پر سرعت و ثابت دسترسی دارید می توانید با انجام مراحل زیر iOS گوشی خود را آپدیت کنید:

  Settings را باز کنید.

  General انتخاب کنید.

  بر روی Software update کلیک کنید.

  اگر نسخه جدیدی از iOS وجود داشته باشد جزئیات آپدیت، گزینه دانلود و نصب بر روی صفحه نمایش، نمایش داده خواهد شد. شما می توانید با دنبال کردن مراحل نمایش داده شده سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید.

  نکته: برای اطمینان و امنیت بیشتر از اطلاعات شخصی خود یک بکاپ تهیه کنید.

  پس از نصب آپدیت جدید گوشی را مجدد راه اندازی کنید تا مطمئن شوید تمام تغییرات به درستی اعمال شده است.

  راه حل چهارم: تنظیم مجدد همه تنظیمات

  گاهی اوقات روشن یا خاموش بودن برخی امکانات مانند سرویس مکان یابی و یا عملکرد های همگام سازی تنظیمات و گزینه هایی که باعث کار مداوم CPU می شوند تنظیمات مخربی هستند که منجر به گرم شدن بیش از حد گوشی می شوند. برای تنظیم مجدد این تنظیمات اشتباه مراحل زیر را دنبال کنید:

  بر روی Settings کلیک کنید.

  General را باز کنید.

  در پایین صفحه بر روی Reset کلیک کنید.

  Reset all settings را انتخاب کنید. با انجام این کار تمام تنظیمات سفارشی شده بر روی تلفن حذف می شود و گزینه ها به حالت پیش فرض/اصلی برگردانده می شود.

  در صورت نیار رمز عبور خود را وارد کنید.

  برای اعمال تغییرات، روی گزینه تنظیم مجدد تنظیمات کلیک کنید.

  بعد از انجام تنظیم مجدد تنظیمات، گوشی به صورت خودکار راه اندازی می شود. تا آن لحظه فقط می توانید از ویژگی های ضروری مانند wifi استفاده کنید.

  راه حل پنجم: تنظیم مجدد و بازگرداندن گوشی به تنظیمات مجدد کارخانه

  اگر انجام تنظیم مجدد در روش های قبلی مشکل گرم شدن بیش از حد را در گوشی آیفون XS MAX برطرف نکرده است به این معنی است که شما با مشکل پیچیده تری مواجه هستید. برای رفع این مشکل انجام تنظیم مجدد کارخانه را به شما پیشنهاد می کنیم این روش برای حل مشکلات پیچیده نرم افزاری بسیار کارآمد است. برای تنظیم مجدد کارخانه مراحل زیر را دنبال کنید:

  نکته: قبل از انجام این روش از تمام اطلاعات شخصی روی گوشی با کمک iTunes و یا iCloud بکاپ تهیه کنید زیر را در این روش همه برنامه ها و اطلاعات پاک خواهند شد.

  Settings را باز کنید.

  General را انتخاب کنید.

  در این صفحه Reset را انتخاب کنید.

  گزینه Erase all content and settings را انتخاب کنید.

  در صورت نیاز رمز عبور را وارد کنید.

  برای تایید گزینه factory reset را انتخاب کنید.

  با انجام تنظیمات کارخانه بیشتر مشکلات نرم افزاری برطرف خواهد شد. گوشی را بعد از استفاده از این روش بررسی کنید.

  تماس با ما

  اگر همچنان مشکل داغ شدن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  آیفون
  اپل
  apple
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس