تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

شارژ نشدن سامسونگ گلکسی S10 و راه حل های رفع این مشکل

1398/05/14
 • یکی از مسائلی که امروزه مورد توجه کاربران گوشی های هوشمند قرار گرفته است مشکلات مربوط به شارژ باتری گوشی است. در این مقاله قصد داریم راه حل های رفع مشکل شارژ نشدن سامسونگ گلکسی S10 را بررسی کنیم. اگر شما هم با این مشکل موتجه هستید با ما در این مطلب همراه باشید.

  گوشی را شارژ کنید

  شارژ کردن گوشی در این حالت شاید کمی دور از منطق بنظر بیاید. ولی گاهی اوقات شارژ نشدن گوشی مربوط به وجود یک خطا در گوشی است که با متصل کردن گوشی به شارژ ممکن است این خطا نمایش داده شود. یکی از خطاها می تواند وجود رطوبت و یا مایعات در پورت شارژ باشد. اگر با شارژ کردن گوشی خطایی نمایش داده نشد شما می توانید روش های دیگر را برای رفع مشکل شارژ نشدن امتحان کنید.

  لوازم جانبی شارژر را بررسی کنید

  بیشتر مشکلات مربوط به شارژ نشدن در گوشی های سامسونگ گلکسی به دلیل خراب بودن و آسیب کابل شارژ و یا آداپتور است. ابتدا کابل و آداپتور را کامل بررسی کنید و بعد برای اطمینان بیشتر گوشی را با یک شارژر اصلی دیگر شارژ و سرعت شروع به شارژ شدن را در این گوشی بررسی کنید.

  تنظیم مجدد

  اگر هنوز هم گوشی گلکسی S10 شما شارژ نمی شود گام بعدی برای رفع این مشکل راه اندازی مجدد است. اگر گوشی از لحاظ فیزیکی آسیب ندیده ممکن است هنگ کرده باشد هنگامی این اتفاق می افتد که مشکلی در سیستم عامل بوجود آمده باشد و نتواند آن را برطرف کند. برای بررسی این که دلیل بروز این مشکل هنگ کردن و مشکل سیستم عامل است یا خیر دکمه power را برای چند لحظه فشار داده و نگه دارید. هنگامی که گزینه راه اندازی مجدد (Restart) را انتخاب کنید. برای انجام راه اندازی مجدد می توانید از دکمه های سخت افزاری گوشی هم استفاده کنید، به اینصورت که دکمه power و volume پایین را برای 10 ثانیه نگه دارید تا گوشی مجدد راه اندازی شود. استفاده از این روش به رفع مشکلات کوچک نرم افزاری و باگ ها کمک می کند. انجام راه اندازی مجدد را حداقل هفته ای یک بار انجام دهید تا احتمال بروز باگ ها کمتر شود.

  برای برخی از گوشی های S10 راه اندازی مجدد روش متفاوتی وجود دارد:

  دکمه power و volume پایین را برای 10 ثانیه نگه دارید. اجازه دهید گوشی در حالت تعمیر و نگه داری بوت شود.

  از صفحه تعمیر و نگه داری، حالت نرمال را انتخاب کنید. برای انتخاب گزینه ها می توانید از دکمه های volume برای انتخاب گزینه و ازpower برای تایید انتخاب استفاده کنید. انجام این روند 90 ثانیه زمان می برد.

  اگر راه اندازی مجدد نتوانست مشکل را برطرف کند، اجازه دهید شارژ گوشی تمام شود البته این راه کار برای زمانی مناسب است که گوشی شما ازعلائمی دارد و هنوز هم کار می کند. امیدواریم بعد از انجام تنظیم مجدد مشکل برطرف شده باشد، اگر مشکل شارژ نشدن همچنان ادامه داردشما برای انجام روش های بعدی نیاز به خاموش بودن گوشی دارید. اجازه دهید تا بصورت نرمال شارژ آن تمام شده و گوشی خاموش شود بسته به سرعت تخلیه باتری گوشی شما این زمان می تواند کوتاه و یا طولانی شود.

  پورت شارژ را بررسی کنید

  یکی دیگر از دلایل متداول شارژ نشدن گوشی ها وجود مشکل در پورت شارژ است. ممکن است بر اثر افتادن گوشی، سرما گرمای زیاد پورت شارژ شکسته و یا مشکل دیگری شده باشد. گاهی اوقات ممکن است وجود گرد و غبار و آلودگی در پورت شارژ مانع از شارژ شدن گوشی شود، که برای رفع این مانع می توانید پورت شارژ را با کمک فشار هوای تمیز کنید. برای تمیزکردن پورت شارژ از ورود شی و یا چسباندن چیزی در آن خود داری کنید زیر را ممکن است به آن آسیب برسانید. اگر بعد از انجام این راه کارها هنوز هم گوشی شما شارژ نمی شود روش بعدی را انتخاب کنید.

  احتمال آسیب بدلیل ورود آب و رطوبت در گوشی را بررسی کنید

  اگر چه گوشی شما قابلیت محافظت در برابر گرد و غبار و مایعات را دارد اما به این معنی نیست که کاملاً ضد آب است و شما می توانید آن را در استخر و یا دریا ببرید. انجام این کار مقاومت گوشی شما را در برابر نفوذ آب به خطر می اندازد. به یاد داشته باشید گوشی شما به صورت کامل و 100% ضد آب نیست و برای اطلاعات و اطمینان بیشتر درباره این مسئله می توانید تحقیق کنید.

  اگر آب و رطوبت وارد پورت شارژ گوشی S10 شما شده است گوشی اجازه شارژ شدن به گوشی شما را نمی دهد و خطای وجود رطوبت  (Moisture detected)را نمایش می دهد. قبل از شارژ کردن آن باید پورت شارژ را کامل خشک کرده و بعد گوشی را شارژ کنید. آب بصورت نرمال در عرض چند ساعت برطرف می شود و گوشی خشک خواهد شد. اما شما می توانید با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک رطوبت و آب را برطرف کنید. توجه داشته باشید هیچ گاه از فشار هوا و روش هایی مانند این برای خشک کردن پورت شارژ استفاده نکنید زیر را ممکن است که به آن آسیب وارد کنید.

  گوشی را در حالت Safe Mode شارژ کنید

  اگر گوشی شما هنوز هم شارژ نمی شود روش بعدی که می توانید امتحان کنید قرار دادن گوشی در Safe Mode است. اگر مشکل پیش آمده بر اثر نصب یک برنامه مخرب باشد با قرار دادن گوشی در این حالت می توانید از این دلیل اطمینان حاصل کنید و بعد برنامه یا برنامه های مخرب را حذف کنید. مراحل زیر را برای قرار دادن گوشی در حالت Safe Mode دنبال کنید:

  گوشی را خاموش کنید. اگر نمی توانید گوشی را بصورت نرمال خاموش کنید اجازه دهید تا شارژ آن خالی شده و خاموش شود.

  بعد از خاموش کردن گوشی، دکمه Power را فشار داده و تا بعد از نمایش مدل گوشی روی صفحه نمایش نگه دارید.

  هنگامی که لوگوی سامسونگ روی صفحه نمایش داده شد دکمه power را رها کنید.

  بلافاصله بعد از رها کردن دکمه power، دکمه volume پایین را فشار داده و نگه دارید.

  دکمه Volume پایین را تا پایان راه اندازی مجدد فشار داده و نگه دارید.

  دکمه Safe Mode در سمت چپ صفحه، نمایش داده خواهد شد.

  هنگامی که Safe Mode را بر روی صفحه مشاهده کردید دکمه volume پایین را رها کنید.

  اگر گوشی شما در حالت Safe Mode بدون مشکل شارژ می شود این بدان معنی است که علت و مانع شارژ نشدن گوشی شما وجود یا چند برنامه مخرب بر روی گوشی شما است که برای رفع آن باید از روش حذف استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی را در حالت Safe Mode قرار دهید.

  مشکل را بررسی کنید.

  بعد از اینکه مطمئن شدین مشکل گوشی به علت وجود یک یا چند برنامه مخرب است. می توانید آن ها را به ترتیب و جداگانه حذف کنید. توصیه می کنیم برای حذف از آخرین برنامه نصب شده بر روی گوشی شروع کنید.

  بعد از حذف برنامه گوشی را مجدد را اندازی و در حالت نرمال بررسی کنید. آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

  اگر گوشی S10 در حالت نرمال راه اندازی نمی شود از مرحله یک تا چهار را مجدد تکرار کنید.

  برگرداندن تنظیمات نرم افزار به حالت پیش فرض

  در برخی موارد نادر ممکن است مشکلات مربوط به شارژ نشدن به دلیل اشکالات ناشناخته نرم افزاری باشد. برای رفع این مشکل و داشتن نرم افزاری سالم تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. با انجام این روش تمام برنامه ها به حالت پیش فرض برگشته و اطلاعات شخصی شما پاک خواهد شد. قبل از انجام تنظیم مجدد کارخانه از اطلاعات شخصی خود بکاپ تهیه کنید. مراحل زیر را برای انجام این روش دنبال کنید:

  روش 1: انجام تظیمات کارخانه به کمک منو تنظیمات:

  از اطلاعات شخصی روی گوشی خود بکاپ تهیه کنید و حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید.

  تنظیمات را باز کنید.

  مدیریت عمومی (General management) را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

  بر روی تنظیم مجدد (Reset) کلیک کنید.

  تنظیمات کارخانه (Factory data reset) را انتخاب کنید.

  اطلاعات را مطالعه کنید و برای ادامه بر روی تنظیم مجدد (Reset) کلیک کنید.

  بر روی پاک کردن همه (Delete All) کلیک کنید.


  بیشتر بخوانید : آموزش بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ


   

  اگر گوشی شما به حالت نرمال بوت نمی شود و یا به منو تنظیمات دسترسی ندارید استفاده از روش بعدی می تواند به شما کمک کند. ابتدا گوشی را در Recovery Mode قرار دهید. هنگامی که این کار با موفقیت انجام شد می توانید تنظیم مجدد کارخانه را شروع کنید.

  نکته: ممکن است قبل از قرار گرفتن گوشی در حالت ریکاوری مجبور شوید مرحله ای را جند بار تکرار کنید، صبور باشید و دوباره امتحان کنید.

  روش 2: انجام تنظیمات کارخانه به کمک دکمه های روی گوشی

  استفاده از این روش برای شرایطی که شما به منو تنظیمات دسترسی ندارید مناسب است.

  اگر این امکان وجود دارد از اطلاعات روی گوشی خود بکاپ تهیه کنید، در غیر اینصورت از آن صرف نظر کنید.

  مطمئن شوید که حساب کاربری گوگل خود را حذف کرده اید ولی اگر مشکل گوشی مانع انجام آن می شود از پاک کردن آن هم صرف نظر کنید.

  گوشی را خاموش کنید. اگر نمی توانید گوشی را با دکمه power خاموش کنید، منتظر بمانید تا شارژ گوشی تمام شده و گوشی خاموش شود.

  نکته: 30 دقیقه قبل از انجام تنظیم کارخانه آن را شارژ کنید.

  دکمه volume بالا و Bixby را هم زمان با هم نگه دارید.

  همان طور که دکمه های volume بالا و Bixby را نگه داشته اید دکمه power را فشار داده و نگه دارید.

  هنگامی که منوی ریکاوری روی صفحه نمایش داده می شود دکمه ها را رها کنید.

  دکمه volume پایین را تا زمانی که گزینه Wipe data/factory reset نمایش داده شود نگه دارید.

  دکمه power را برای انتخاب Wipe data/factory reset فشار دهید.

  از volume پایین برای هایلایت Yes استفاده کنید.

  از دکمه power برای تایید تنظیم کارخانه (factory reset) استفاده کنید.

  از شارژر بی سیم استفاده کنید

  بعد از انجام تنطیم مجدد کارخانه اگر هنوز هم گوشی شما شارژ نمی شود باید برای تعمیر آن اقدام کنید اما قبل از مراجعه به یک تعمیرگاه شما یک راه حل دیگر پیش رو دارید آن هم استفاده از شارژر بی سیم است. این شارژر هنگام خرید گلکسی S10 در جعبه آن قرار ندارد، برای تهیه این شارژر باید به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید ولی قبل از آن می توانید شارژر بی سیم را از دوستان خود قرض گرفته و گوشی را با آن شارژ کنید اگر مشکل شارژ نشدن برطرف شد برای خرید آن اقدام کنید. گاهی اوقات ممکن است مشکل بسیار عمیق تر بوده و استفاده از شارژر بی سیم هم نمی تواند آن را برطرف کند.

  تماس با ما

  اگر همچنان مشکل شارژ نشدن در گوشی شما پا برجاست می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان فنی آوافیکس با شماره 66320236-021 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با ما پیغام بگذارید و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیلتان باشید.

  سامسونگ
  samsung
  Galaxy S10
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس