تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

روشن نشدن گوشی سامسونگ A40

1398/06/05
 • از آنجایی که روشن نشدن گوشی سامسونگ A40 مشکلی است که برخی از کاربران این گوشی گزارش داده اند، در این مطلب به بررسی علت این مشکل و روش های حل آن خواهیم پرداخت.

  زمانی که یک گوشی میان رده مانند سامسونگ مانند A40 خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود، ممکن است یک اختلال کوچک در سیستم عامل یا یک مشکل جدی سخت افزاری باشد.

  البته این مشکل فقط مختص به گوشی A40 نیست و کاربران سایر گوشی های هوشمند نیز با این قبیل مشکلات مواجه شده اند.

  در این شرایط توجه داشته باشید که اگر گوشی شما در اثر آسیب های سخت افزاری مانند ضربه، فشار بیش از حد و ... دچار این مشکل شده باشد، برای حل آن گوشی باید توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود.

  در صورتی که بورد گوشی روشن می شود و فقط صفحه سیاه است، ممکن است فقط صفحه نمایش گوشی شما آسیب دیده باشد که باید تعویض گردد.

  و اگر گوشی شما دچار هیچ مشکل سخت افزاری نیست، همانطور که گفتیم ممکن است یک اختلال نرم افزاری باعث خاموش شدن گوشی سامسونگ A40 شما شده باشد. در این مطلب به بررسی این عوامل و روش های حل این مشکل خواهیم پرداخت.

  روش های حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A40

  اگر مشکل سخت افزاری نباشد به احتمال زیاد با استفاده از روش های زیر مشکل گوشی شما حل خواهد شد:

  1-راه اندازی مجدد گوشی A40

  در این شرایط اولین و ساده ترین روش برای حل مشکل راه اندازی مجدد گوشی از طریق کلیدهای سخت افزاری است. بیشتر اوقات با همین روش ساده گوشی روشن می شود. راه اندازی مجدد گوشی با استفاده از دکمه های سخت افزاری شرایطی مشابه خارج کردن باتری را فراهم می کند. این کار باعث رفرش شدن حافظه و بارگیری مجدد برنامه های گوشی شما می شود.

  • دکمه ولوم پایین را فشار دهید و نگه دارید
  • در حالی که دکمه ولوم پایین را نگه داشته اید، دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید
  • هر دو دکمه را برای 15 ثانیه نگه دارید

  اگر لوگوی Galaxy A40 روی صفحه نمایش داده شد، مشکل گوشی شما در حال حاضر برطرف شده است. اگر گوشی شما مجددا هنگ کرد یا دوباره روشن نشد، دوباره راه اندازی مجدد گوشی را امتحان کنید.

  در صورتی که همچنان پابرجاست، روش های بعدی را تست کنید.

  2-گوشی را شارژ کنید و مجددا راه اندازی کنید

  در برخی موارد به دلیل تخلیه شارژ باتری هنگام راه اندازی مجدد گوشی روشن نمی شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم گوشی را از طریق یک شارژر اصلی به مدت 2 ساعت شارژ کنید. حتی اگر در هنگام شارژ هیچ علائمی وجود نداشت، گوشی را از شارژر جدا نکنید.

  پس از این مدت دوباره دکمه ولوم پایین و پاور را برای 15 ثانیه نگه دارید. اگر گوشی روشن نشد، روش بعدی را تست کنید.

  3-گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید (Factory Reset)

  به عنوان آخرین راه حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ A40 پیشنهاد می کنیم گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. البته توجه داشته باشید که این کار باعث پاک شدن تمام اطلاعات گوشی شما از جمله عکس ها، ویدئوها، پیام ها و مخاطبین خواهد شد. بنابراین همواره داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی بسیار مفید است.

  برای بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه یا ریست فکتوری A40 کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دکمه پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به طور همزمان نگه دارید.
  • زمانی که لوگوی سامسونگ نمایش داده شد، دکمه ها را رها کنید
  • با استفاده از دکمه ی کاهش صدا در منو حرکت کنید تا به گزینه "Recovery Mode" برسید و با دکمه "power" آن را انتخاب کنید.
  • دوباره با استفاده از دکمه های ولوم در منو حرکت کنید تا به گزینه "wipe cache partition" برسید و با استفاده از دکمه "power" آن را انتخاب کنید.
  • بعد از چند ثانیه به صفحه قبلی باز خواهید گشت، با دکمه های ولوم به گزینه "wipe data / factory reset" بروید و دکمه پاور را فشار دهید تا انتخاب شود.
  • سپس با کلیدهای ولوم دوباره به "YES" رفته و با کلید پاور آن را انتخاب کنید.
  • در مرحله آخر نیز با استفاده از کلیدهای صدا به گزینه "reboot system now" بروید و با استفاده از پاور انتخاب کنید. چند دقیقه صبر کنید تا گوشی مجددا راه اندازی شود.
  سامسونگ
  samsung
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس