تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

علت داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge و روش های حل مشکل

1398/07/21
 • در این مطلب به بررسی علت داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge و روش های حل این مشکل خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب همراه آوافیکس باشید.

  گرم شدن بیش از حد یا اصطلاحا داغ کردن گوشی سامسونگ s7 edge می تواند در اثر عوامل متفاوتی باشد. این عوامل را می توان به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم کرد.

  داغ شدن گوشی مشکلی است که می تواند باعث آسیب جدی به قطعات گوشی شما شود.

  نصب بازی های سنگین و بازی کردن به مدت طولانی مخصوصا زمانی که گوشی در حال شارژ است، می تواند یکی از دلایل داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge باشد.

  خوشبختانه گوشی s7 edge یک روش امن برای جلوگیری از آسیب دیدگی جدی در هنگام داغ شدن دارد؛ در این شرایط گوشی به طور خودکار خاموش می شود تا خنک شود.

  یک علت دیگر داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge می تواند آب خوردگی و نفوذ مایعات به داخل گوشی باشد؛ در این حالت اتصالات مدارهای گوشی می تواند عامل مشکلات متفاوتی از جمله داغ شدن باشد.

  البته باید بگوییم که این مورد حتی از مورد اول نیز بدتر است؛ زیرا ممکن است گوشی حتی زمانی که خاموش است نیز داغ شود.

  در این حالت اگر اتصال مدار در جایی نزدیک باتری باشد این امکان وجود دارد که باتری باد کند یا حتی منفجر شود. بنابراین این موضوع کاملا جدی است و باید سریعا توسط یک تعمیرکار بررسی شود.

  روش های حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge

  خیلی مهم است که شما علت داغ شدن گوشی را متوجه شوید و سریعا برای حل آن اقدام کنید؛ زیرا همانطور که گفتیم در اثر داغ شدن ممکن قطعات مهم گوشی شما آسیب ببیند.

  معمولا در زمان داغ شدن گوشی مشکلات دیگری مانند خاموش روش شدن خودکار و پرش تصویر نیز دیده می شود؛ اما نیازی نیست شما منتظر چنین نشانه هایی برای حل مشکل باشید.

  پیشنهاد می کنیم روش های ارائه شده در ادامه مطلب را برای حل مشکل امتحان کنید:

  1-نشانه های آب خوردگی و نفوذ مایعات را بررسی کنید.

  در ابتدا بهتر است قبل از هرکاری نشانه های آب خوردگی و نفوذ مایعات در گوشی را بررسی کنید. اگر گوشی شما آب خورده بود روش های ادامه مطلب برای حل مشکل شما موثر نخواهد بود و گوشی باید توسط یک تکنسین حرفه ای بررسی شود.

  برای بررسی این موضوع سینی سیم کارت و رم را خارج کنید و داخل گوشی را نگاه کنید.

  داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge

  اگر برچسب داخل آن سفید باشد که گوشی آب نخورده است؛ اما اگر این برچسب بنفش، صورتی یا قرمز باشد، احتمال آبخوردگی و نفوذ مایعات به گوشی جدی است.

  در این شرایط حتما گوشی را خاموش کنید و به هیچ عنوان دیگر آن را روشن نکنید. همچنین گوشی را شارژ نکنید حتی اگر شارژ آن بسیار کم است. روشن کردن یا شارژ کردن گوشی می تواند باعث مشکلات بیشتری در گوشی شود.

  فرو کردن گوشی داخل کیسه برنج پیشنهادی است که معمولا در این شرایط داده می شود؛ این پیشنهاد اشتباه نیست اما ممکن است کاملا مشکل را نیز حل نکند. دانه های برنج باعث جذب رطوبت گوشی می شوند؛ اما آثار رطوبت ممکن است در طول زمان باعث مشکلات متفاوتی شود. بنابراین باز هم پیشنهاد ما سرویس گوشی توسط یک تعمیرکار است.

  2-گوشی را در حالت امن راه اندازی کنید.

  اگر مطمئن هستید گوشی شما دچار آسیب های سخت افزاری مانند آب خوردگی نشده است، این روش را امتحان کنید. همانطور که گفتیم ممکن است اختلالات نرم افزاری نیز عامل داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge باشند.

  برای اطمینان از این موضوع گوشی را درحالت امن (safe mode) راه اندازی کنید. در این حالت تمام برنامه ها و بازی های نصب شده توسط شما موقتا غیرفعال خواهد شد. بنابراین اگر گوشی در این حالت داغ نشود مطمئن می شویم که علت مشکل یک یا چند برنامه معیوب است.

  البته توجه داشته باشید راه اندازی گوشی در حالت امن هیچ مشکلی را حل نمی کند؛ بلکه همانطور که گفتیم فقط می توانید بررسی کنید که علت مشکل اختلالات برنامه هاست یا خیر. برای راه اندازی گوشی s7 edge در حالت امن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید.
  • زمانی که لوگوی سامسونگ را روی صفحه دیدید، دکمه پاور را رها کنید و بلافاصله دکمه ولوم پایین را فشار دهید و نگه دارید.
  • دکمه ولوم پایین را نگه دارید تا راه اندازی مجدد گوشی تمام شود.
  • زمانی که ‘Safe mode’ را در گوشه سمت چپ پایین صفحه دیدید، دکمه ولوم پایین را رها کنید.

  همانطور که گفتیم اگر در این حالت مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge برطرف شده بود، نتیجه می گیریم که برنامه های معیوب عامل این مشکل هستند. بنابراین باید این برنامه ها را پیدا و حذف کنید.

  برای پیدا کردن این برنامه سعی کنید به یاد بیاورید پس از نصب کدام برنامه چنین مشکل ایجاد شده است و از حذف آن شروع کنید. اگر نمی دانید دقیقا کدام برنامه است، لیستی از برنامه های مشکوک تهیه کنید و پس از حذف هر کدام گوشی را ری استارت کنید و ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

  3-گوشی s7 edge را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

  اگر گوشی s7 edge شما در حالت امن نیز داغ می شود، این روش را برای حل مشکل امتحان کنید. ممکن است یک اختلال پیچیده نرم افزاری یا سیستم عامل عامل داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge باشد؛ بنابراین با ریست فکتوری گوشی می توانید برای حل مشکل تلاش کنید.

  البته توجه داشته باشید که ریست فکتوری گوشی باعث حذف شدن تمام اطلاعات گوشی شما می شود. بنابراین قبل از شروع حتما از اطلاعات گوشی تان بکاپ بگیرید.

  آموزش بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ

  برای ریست فکتوری گوشی s7 edge مراحل زیر را دنبال کنید:

  • گوشی را خاموش کنید.
  • دکمه Home و ولوم بالا را فشار دهید و نگه دارید؛ سپس دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید.
  • زمانی که لوگوی سامسونگ را روی صفحه دیدید، دکمه پاور را رها کنید اما همچنان دکمه هوم و ولوم بالا را نگه دارید.
  • بعد از چند ثانیه شما لوگوی اندروید را روی صفحه نمایش خواهید دید، اکنون دو دکمه دیگر را رها کنید و 30 تا 60 ثانیه صبر کنید.
  • با استفاده از دکمه ی ولوم پایین حرکت کنید تا گزینه wipe data / factory reset انتخاب شود.
  • برای تایید انتخابتان دکمه پاور را فشار دهید.
  • با استفاده از دکمه ولوم پایین گزینه Yes — delete all user data را انتخاب و برای تایید دکمه پاور را فشار دهید.
  • منتظر باشید تا عملیات ریست فکتوری تمام شود.
  • در پایین گزینه ‘Reboot system now’ هایلایت می شود که برای تایید دکمه پاور را فشار دهید.
  • منتظر باشید تا گوشی روشن شود.

  سایر شرایط داغ شدن گوشی سامسونگ s7 edge

  • اگر گوشی شما فقط در هنگام شارژ شدن داغ می شود، گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید. اگر در این حالت نیز داغ می شود، گوشی باید توسط یک تکنسین بررسی شود.
  • اگر گوشی شما در هنگام استفاده از یک برنامه یا بازی کردن داغ می شود، ری استارت گوشی ممکن است مشکل را حل کند.
  • اگر گوشی شما بعد از ضربه، فشار و سایر آسیب های فیزیکی داغ می شود، احتمال مشکلات سخت افزاری زیاد است و باید توسط تکنسین بررسی شود.
  • اگر گوشی شما بدون هیچ دلیلی شروع به داغ شدن کرده است، بازگردانی گوشی به تنظمیات کارخانه به احتمال زیاد مشکل را حل خواهد کرد.

  در این مطلب سعی کردیم تمام احتمالات را در نظر بگیریم و امیدواریم مشکل داغ شدن گوشی s7 edge شما حل شده باشد.

  سامسونگ
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس