تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

علت کار نکردن هندزفری گوشی و روش های حل مشکل

1398/07/24
 • در این مطلب به بررسی علت کار نکردن هندزفری گوشی و روش های حل این مشکل خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب همراه آوافیکس باشید.

  امروزه با توجه به شرایط زندگی هندزفری یکی از لوازم مهم برای بسیاری از افراد به شمار می رود. مثلا سپری کردن زمان طولانی در مترو، تاکسی و … بدون گوش دادن به موسیقی می تواند کلافه کننده باشد؛ یا شنیدن کتاب موردعلاقه تان زمانی که بقیه خانواده خواب هستند بدون هندزفری امکان پذیر نیست. بنابراین کار نکردن هندزفری گوشی می تواند باعث ناراحتی شما بشود.

  علت کار نکردن هندزفری گوشی را می توان به دو دسته مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم کرد. در ادامه مطلب با در نظر گرفتن تمام احتمالات روش هایی برای حل مشکل ارائه خواهیم کرد.

  روش های حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی

  مشکل کار نکردن هندزفری برای بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند پیش آمده است. طبق بررسی های صورت گرفته روش های ادامه مطلب برای حل مشکل معرفی شده اند. پیشنهاد می کنیم هر روش را به دقت بررسی کنید؛ ممکن است یکی از آنها برای حل مشکل شما موثر باشد.

  1-از خراب نبودن هندزفری مطمئن شوید

  اولین احتمال در این شرایط خرابی هندزفری است؛ از آنجایی که هندزفری معمولا همراه ماست ممکن است با یک اتفاق کوچک دچار مشکل شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم هندزفری را با یک گوشی دیگر یا لپ تاپ تست کنید. اگر هندزفری دیگری نیز دارید، آن را به گوشی تان وصل کنید و امتحان کنید. اگر این مشکل با هندزفری دیگر وجود نداشت یا اگر هندزفری شما با گوشی های دیگر نیز کار نمی کند، پس مشکل از هندزفری است.

  2-بلوتوث موبایل را خاموش کنید

  شاید به نظرتان این روش برای حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی عجیب و بی ربط باشد؛ اما ممکن است دستگاه دیگری مانند اسپیکر، هدفون و … در اطراف گوشی شما باشد که از طریق بلوتوث به آن وصل شده باشید.

  در این شرایط هر صدایی که از گوشی شما پخش شود از طریق بلوتوث به آن دستگاه هدایت می شود و از هندزفری شنیده نمی شود.

  در این حالت شاید شما تصور کنید که هندزفری شما خراب شده است در حالی که موبایلتان به دستگاه دیگری متصل شده است. پس بلوتوث گوشی تان را خاموش کنید و هندزفری را امتحان کنید.

  اعزام تکنسین برای تعمیر گوشی در محل شما

  3-پورت هندزفری را تمیز کنید

  گاهی وجود گرد و غبار در پورت هندزفری گوشی مانع از اتصال درست هندزفری و گوشی می شود. حتی ممکن است گوشی تان را در جایی گذاشته باشید که آشغال های کوچکی در پورت هندزفری رفته باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم پورت هندزفری را تمیز کنید و دوباره آن را امتحان کنید.

  برای تمیز کردن پورت هندزفری پیشنهاد می کنیم چندین بار محکم داخل آن فوت کنید. همچنین می توانید با یک دستمال کاغذی با دقت داخل آن را تمیز کنید. البته توجه داشته باشید این کار را با احتیاط فراوان انجام دهید. زیرا ممکن است مشکل حادتر شود.

  4-تنظیمات صوتی را بررسی کنید

  گاهی ممکن است علت مشکل تنظیمات صوتی گوشی شما باشد. شاید به نظرتان چنین اتفاقی دور از ذهن باشد اما ممکن است به دلیل قطع بودن صدای گوشی، شما فکر کنید هندفری کار نمی کنید. عملا تنظیمات خاصی ندارد ولی پیشنهاد می کنیم به بخش تنظیمات صوتی گوشی بروید و این مورد را نیز بررسی کنید.

  5-گوشی را ری استارت کنید

  اختلالات نرم افزاری گوشی می تواند عامل مشکلات مختلفی باشد. بنابراین در مورد مشکل کار نکردن هندزفری گوشی نیز می توان چنین احتمالی در نظر گرفت. راه اندازی مجدد گوشی بسیاری از اختلالات نرم افزاری را حل می کند؛ پیشنهاد می کنیم یکبار گوشی را با نگه داشتن دکمه پاور ری استارت کنید و دوباره هندزفری را امتحان کنید.

  6-گوشی توسط یک تعمیرکار بررسی شود

  اگر هیچکدام از روش های فوق برای حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی شما موثر نبود، احتمال وجود مشکلات سخت افزاری در گوشی قوی تر می شود. بنابراین تنها راه حل باقی مانده در این شرایط بررسی گوشی توسط یک تکنسین حرفه ای است.

   

  سامسونگ
  آیفون
  نماد اعتماد تعمیرات موبایل آوافیکس