بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ با این پیغام یا معادل انگلیسی آن یعنیyour phone is being protected from accidental touches ” مواجه شده اند. بنابراین در این مطلب به بررسی ویژگی محافظت از لمس اتفاقی گوشی سامسونگ می پردازیم و نحوه فعال و غیر فعال کردن این گزینه را آموزش خواهیم داد.

ویژگی محافظت از لمس اتفاقی چیست؟

تماس یا ارسال پیام ناخواسته از گوشی هنگامی که درون جیب شماست، می تواند باعث دردسر شود. بنابراین سامسونگ با ویژگی Accidental touch protection سعی کرده است مانع چنین اتفاقاتی شود.

در واقع زمانی که گوشی شما در یک جای تاریک مانند جیب است، این ویژگی صفحه نمایش گوشی شما غیر فعال نگه می دارد؛ به این ترتیب هیچ تماس تلفنی یا پیام به صورت سهواً برقرار نمی شود.

علت پیغام ” از تلفن شما در برابر لمس های اتفاقی محافظت می شود ” هنگامی که تلفن روشن می شود، چیست؟

در برخی از گوشی های سامسونگ مانند a10 , a10s و … این ویژگی به صورت پیش فرض فعال است. بنابراین به محض روشن شدن گوشی کاربران با پیغام ” از تلفن شما در برابر لمس های اتفاقی محافظت می شود ” یا ” your phone is being protected from accidental touches ” مواجه می شوند.

آوافیکس ارائه دهنده خدماتی نوین در تعمیرات موبایل:

اعزام تکنسین برای تعمیر موبایل سامسونگ در منزل یا محل کار شما

غیر فعال کردن محافظت از لمس اتفاقی در گوشی سامسونگ

اگر به هر دلیلی شما نمی خواهید این ویژگی برای گوشی تان فعال باشد، به راحتی می توانید طبق مراحل زیر آن را غیر فعال کنید:

  • وارد تنظیمات یا Settings گوشی شوید.
  • سپس گزینه صفحه نمایش یا Display را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن محافظت از لمس اتفاقی سامسونگ

نوار لغزنده کنار گزینه محافظت از لمس اتفاقی یا Accidental touch protection را بکشید تا غیرفعال شود.

غیرفعال کردن محافظت از لمس اتفاقی سامسونگ

به این ترتیب این ویژگی برای گوشی شما غیر فعال خواهد شد. برای فعال کردن مجدد این ویژگی کافیست مراحل فوق را مجددا تکرار کنید و نوار لغزنده را بکشید تا مجددا فعال شود.

برای فعال و غیر فعال کردن محافظت از لمس اتفاقی یا Accidental touch protection در تمام گوشی های سامسونگ مانند note10 , note 9 , note 8 , s10 , s9 , s8 , a50 , a40 , a30 , a20 , a10 , a10s و سایر مدل ها کافیست مراحل فوق را دنبال کنید.