تنظیم کردن قطب نمای گوشی

تنظیم کردن قطب نمای گوشی

امروزه گوشی های هوشمند بسیاری از نیازهای کاربران را رفع می کند.به طور مثال شما می توانید با استفاده از قطب نمای گوشی مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید اما ممکن است در این شرایط متوجه شوید که قطب نمای شما مسیر را به درستی نمایش نمی دهد که احتمالا به دلیل تنظیم نبودن قطب نمای گوشی شما می باشد.

اگر شما می خواهید که قطب نمای گوشی خود را کالیبره یا تنظیم کنید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

تلفن همراه‌تان را چندین بار در محورهای مختلف بچرخانید تا قطب‌نما را کالیبره کنید

کالیبراسیون قطب‌نمای گوشی واقعا کار آسانی است. فرض کنید که نقشه گوگل دارید، برنامه را باز کنید و این مراحل ساده را دنبال کنید:

گوشی خود را در حالت معمولی نگه دارید و سپس در حالی‌که گوشی هنوز روبروی صورت شما است، بالای گوشی خود را رو به جلو (دور از شما) و پایین آن را به سمت خود کج کنید. هم‌اکنون گوشی را در حالت معمولی نگه دارید، تا به‌طور مستقیم با صفحه نمایش روبرو شوید. سپس آن را به سمت چپ و پس از آن به سمت راست خود بچرخانید.

حالا باید گوشی را به‌طور صحیح نگه دارید، درست همان‌طور که در حالت عادی از آن استفاده می‌کنید. سپس در حالی‌که گوشی هنوز مقابل صورت شما قرار دارد قسمت بالای آن را از یک طرف به سمت دیگر بچرخانید، مثلا آن را به حالت افقی تغییر حالت دهید.

شکل عدد 8 برای کالیبره کردن قطب‌نما

اگر روش گفته شده موثر نباشد، شما می‌توانید همان نتیجه را با حرکت گوشی هوشمند خود به روش دیگری دریافت کنید. برای این کار باید با گوشی خود عدد 8 را در هوا بنویسید، فقط نقشه‌های گوگل را باز کنید. انجام این کار بسیار آسان است هرچند شاید به نظر احمقانه باشد.

تنظیم قطب نمای گوشی,کالیبره کردن موبایل

استفاده از برنامه‌های شخص ثالث برای کالیبره کردن قطب‌نما

اگر هیچ‌یک از راهکارهای بالا شما را به نتیجه نرساند، می‌توانید از یک برنامه که برای همین منظور طراحی شده، استفاده کنید. ابتدا آن را از گوگل‌پلی دانلود کرده و سپس نصب کنید تا موقعیت قطب‌نما و دیگر سنسورهای گوشی را به شما اطلاع دهد و در صورت نیاز آن‌ها را کالیبره کنید. برای مثال، نرم‌افزار GPS Essentials، فقط این کار را انجام می‌دهد.

0دیدگاه دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید