تعمیر موبایل در منزل یا محل کار شما
جهت محاسبه آنلاین هزینه تعمیر موبایل کلیک کنید

رجیستر کردن آیفون

1397/02/01
 • همانطور که می دانید اجرای طرح رجیستر با آیفون شروع شد و از همان روزهای ابتدایی این طرح تا کنون خریداران گوشی های اپل برای استفاده از خدمات شبکه موبایلی کشور ,باید نسبت به فعال‌سازی دستگاه خود اقدام کنند.

  اگر شما به تازگی یک گوشی آیفون خریداری کرده اید و یا قصد خرید آیفون دارید جهت تشخیص اصل بودن و رجیستر کردن آیفون در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

  برای رجیستر کردن گوشی‌های آی‌فون در طرح رجیستری می‌بایست شما IMEI آن را در اختیار داشته باشید. برای دسترسی به کد IMEI در آیفون راه‌های مختلفی وجود دارد که به چند روش معمول در این محصول شرکت اپل اشاره می‌کنیم.

  روش‌های دریافت و مشاهده کد IMEI در آیفون برای طرح رجیستری

  ۱- کد دستوری #۰۶#* را در بخش شماره‌گیری وارد کنید و دکمه سبز Dial را بزنید. پس از وارد کردن این کد دستوری، کد IMEI به شما نمایش داده می‌شود.


  پیشنهاد می شود بخوانید : تعمیر گوشی آیفون در محل


  ۲- دومین راه برای دسترسی به کد IMEI مشاهده آن در پشت آیفون است. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این کد به راحتی قابل مشاهده است.

  رجیستری آیفون , آموزش رجیستر کردن ایفون,فعلا کردن آیفون

  ۳- سومین راه برای دسترسی به کد IMEI در آی‌فون، مشاهده آن در بخش تنظیمات یا Settings است. برای مشاهده این بخش مراحل زیر را طی کنید.

  • وارد بخش Settings شوید.
  • مسیر General > About را طی نمایید.
  • اسکرول کنید و پایین بیایید تا IMEI number را ببینید.
  • روی کدی که می‌بینید انگشت‌تان را نگه دارید.
  • روی گزینه copy بزنید تا کد ذخیره شود.

  رجیستری آیفون , آموزش رجیستر کردن ایفون,فعلا کردن آیفون

  ۴- چهارمین راه برای دسترسی به کد IMEI دسترسی از طریق تنظیمات iTunes است. برای دسترسی به این بخش مراحل زیر را طی نمایید.

  • آیفون را با استفاده از کابل به دستگاه مک متصل نمایید.
  • بر روی گزینه Devices کلیک کنید.
  • گزینه Summary را انتخاب کنید.
  • طبق تصویر IMEI قابل مشاهده است.

  رجیستری آیفون , آموزش رجیستر کردن ایفون,فعلا کردن آیفون

  ۵- پنجمین راه برای دسترسی به کد IMEI مشاهده این کد در شیار سیم کارت است که با خارج کردن آن قابل مشاهده است. طبق تصویر مکان درج این کد مشخص شده است.

  رجیستری آیفون , آموزش رجیستر کردن ایفون,فعلا کردن آیفون


  پیشنهاد می شود بخوانید : تعویض ال سی دی آیفون در منزل


  تشخیص اصل و قانونی بودن گوشی های آیفون

  با استفاده از کد #۷۷۷۷* وارد سامانه همتا شوید. پس از ورود به این سامانه با گزینه‌های مخلتفی روبرو می‌شوید که ابتدا برای استعلام اصالت گوشی وارد گزینه ۱ شوید.

  پس از وارد کردن عدد ۱ سامانه از شما درخواست وارد کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI دستگاه را می‌کند. کدی که در بخش اول این آموزش به دست آوردید، در کادر وارد کنید.

  پس از ارسال آن طی یک پیامک اطلاعات گوشی اعم از نام، برند و مدل آن برای شما ارسال می‌شود که در صورت هماهنگی آن با شناسه وارد شده، پیامی در ابتدا مبنی بر قانونی و یا غیرقانونی بودن شناسه دستگاه ظاهر می‌گردد. در صورتی که پیام ابتدایی چیزی جز قانونی بودن شناسه دستگاه را اعلام کرد، به هیچ وجه زیر بار خرید آیفون مورد نظر نروید.

  روش رجیستر کردن گوشی‌های آیفون با کد USSD

  در صورتی که استعلام درست بود، می‌بایست نسبت به فعال‌سازی آن با سیم کارت خودتان اقدام نمایید. برای این کار دوباره کد ۷۷۷۷ را طبق خط اول همین بخش وارد نمایید و سپس وارد قسمت دوم یعنی فعال‌سازی شوید.

  در این بخش نیز ابتدا از شما کد IMEI درخواست می‌شود. پس از آن شماره موبایلی که قصد دارید گوشی با آن شناخته شود، مشخص می‌کنید و پس از آن کد فعالسازی گوشی را از فروشنده دریافت و وارد می‌نمایید. در مرحله بعدی یک تاییدیه کلی مبنی بر اینکه دستگاه با IMEI …. برای تلفن ….. ثبت خواهد شد.

  در صورت تایید اطلاعات می‌بایست عدد ۱ را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل نمایید. پس از آن پیامکی مبنی بر تکمیل فعال‌سازی گوشی برایتان ارسال می‌شود.


  پیشنهاد می شود بخوانید : تعویض باتری آیفون در محل


   

  آیفون
  رجیستری آیفون
  طرح رجیستری
  رجیستری موبایل
  موبایل اورجینال
  گوشی اصل
  اصل بودن موبایل
  iphone