کد تست سامسونگ یک قابلیت کاربردی برای بررسی سالم بودن قسمت های مختلف گوشی مانند صفحه نمایش، تاچ، اسپیکر، ویبره، دوربین، سنسور و … گوشی است. شما می توانید با استفاده از این کد با دقت سلامت یک گوشی را بررسی کنید. کد تست گوشی سامسونگ به شما این امکان را می دهد که در هنگام خرید یک گوشی کارکرده همه قسمت های آن را کاملا تست کنید.

برای آشنایی با این ویژگی در ادامه مطلب همراه ما باشید.

کد تست گوشی سامسونگ

در ابتدا کد #*۰#* را شماره‌گیری کنید.

کد تست سامسونگبا شماره‌گیری کد مزبور وارد منوی زیر می‌شوید.

کد تست سامسونگدر صفحه باز شده تعداد زیادی کلید قابل انتخاب برای تست گوشی وجود دارد که یک به یک توضیح خواهیم داد.

تست صفحه نمایش گوشی سامسونگ

Red ,Green ,Blue (آبی،سبز،قرمز): با زدن هر کدام از دکمه‌ها صفحه نمایش به رنگ آبی یا سبز یا قرمز درآمده و می‌توانید از وجود پیکسل سوخته و همچنین ناکارآمدی بخشی از صفحه نمایش مطلع شوید.

تست اسپیکر

Receiver: این دکمه برای تست گیرنده تماس (صدای اسپیکر تماس گیرنده) بالای صفحه نمایش است و با تولید صدای بلند (نویز) متوجه سلامت آن خواهید شد.

تست ویبره

Vibration: موتور ویبره گوشی (موتور لرزشی) را تست می‌کند.

تست روشنایی

Dimming: این گزینه برای توانایی تشکیل سه رنگ آبی، سبز و قرمز با حداقل و حداکثر کنتراست (روشنایی) است. با لمس صفحه نمایش، نور زمینه با طیف سه رنگ مشخص شده باید حداقل و حداکثر شود.

کد تست سامسونگکد تست سامسونگ

آوافیکس ارائه دهنده خدماتی نوین در تعمیرات موبایل:

اعزام تکنسین برای تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ در محل شما

تست دوربین پشت گوشی سامسونگ

Mega cam: یکی از مشخص‌ترین بخش‌های تست می‌باشد این قسمت مربوط به تست دوربین پشت گوشی (دوربین اصلی) و فلاش است. وجود هرگونه عیب و ایراد را با گرفتن عکس و بررسی آن متوجه خواهید شد.

تست سنسورها

Sensor: این قسمت به‌شما اجازه می‌دهد تا سنسورهای داخل دستگاه خود را که شامل ژیروسکوپ، شتاب‌سنج، حسگر مجاور و … تست کنید و از سلامت آن مطمئن شوید. اگر مثلا حسگر ژیروسکوپ کار نکند در بازی‌هایی مانند اتومبیل‌رانی که جابجایی با کج و راست کردن گوشی انجام می‌شود این قابلیت کار نخواهد کرد.

کد تست گوشی سامسونگ

تست تاچ گوشی سامسونگ

Touch: این قسمت مربوط به  آزمون دیجیتایزر صفحه نمایش است(سلامت قابلیت لمس صفحه نمایش). این تست تا زمانی که دست شما تمام مربع‌ها را لمس نکند به پایان نمی‌رسد.

کد تست تاچ گوشی سامسونگ

تست TSP

TSP Hovering:
TSPیعنی معلق در هوا و به خاصیتی گفته می‌شود که در جدیدترین اعضا خانواده گلکسی یافت می‌شود و دقیقا مثل تست صفحه نمایش عمل کرده با این تفاوت که نوک انگشتان شما را از فاصله تقریبا ۱۰ میلی متری صفحه نمایش تشخیص داذه و احتیاج به لمس صفحه نمی‌باشد.

کد تست گوشی سامسونگ

Sleep: با زدن این دکمه صفحه نمایش خاموش شده و اصطلاحا به حالت خواب می‌رود. برای ادامه تست باید با دکمه پاور، گوشی را مجددا روشن کرد.
کد تست گوشی سامسونگ

تست اسپیکر گوشی سامسونگ

Speaker: این قسمت نیاز به توضیح خاصی ندارد و برای تست اسپیکر‌ گوشی طراحی شده است.

تست دکمه های گوشی سامسونگ

Sub key: این قسمت برای تست کلیه کلید‌های سخت افزاری مثل ولم‌ها، پاور، هوم و کلید لمسی مثل back و setting گوشی می‌باشد که با انتخاب هر کلید صفحه نمایش به رنگی در می‌آید که متوجه عملکرد صحیح آن دکمه شویم.

تست دوربین جلو گوشی سامسونگ

Front cam: در این بخش تست دوربین مکالمه تصویری یا دوربین جلو گوشی قرار دارد.

تست LED بالای گوشی سامسونگ

LED: برای تست LED کوچک بالای صفحه نمایش است که به رنگ‌های سبز، آبی و قرمز در می‌آید. این LED کوچک کار نمایش کاهش سطح باطری را وقتی به رنگ قرمز در‌می‌آید، دارد یا وقتی اس‌ام‌اس، ایمیل یا هر رویداد چک نشده‌ای داریم به رنگ آبی درمی‌آید و ما را از این وضعیت باخبر می‌کند.

تست قلم گوشی سامسونگ

Wacom test: این بخش مربوط به خانواده گلکسی نوت سامسونگ می‌شود و مربوط به عملکرد صحیح قلم دستگاه می‌باشد و با استفاده از قلم و مانند تست صفحه نمایش قسمت‌های مشخص شده را باید دنبال کنید.

کد تست گوشی سامسونگ

تست کنترل تلویزیون از راه دور

IR LED: ریموت کنترل
این قسمت به تست سنسور مادون قرمز دستگاه مربوط می‌شود و برای آزمایش احتیاج به تلویزیون سامسونگ دارید.

تست فرکانس کار صفحه نمایش

Low frequency:
این قابلیت برای تست فرکانس کار صفحه نمایش است و هر چه فرکانس بالاتری را انتخاب کنید صدای خفیفی از صفحه نمایش قابل شنیدن است.

کد تست گوشی سامسونگ

تست بارکدخوان دوربین سامسونگ

Barcode Emulator Test:
این گزینه همانطور که از نام آن پیداست مربوط به توانایی خواندن بارکد توسط دوربین گوشی اشاره دارد.

تست سنسور مجاورت دستگاه

SensorHub Test:
با زدن دکمه SensorHub Test صفحه نمایش گوشی کاملا خاموش شده و باید با دکمه پاور یا بک دوباره صفحه نمایش را روشن کرد. گویا این تست مربوط می‌شود به تست سنسور مجاورت دستگاه.

کد تست گوشی سامسونگ

تست تولید رنگ مشکی

Black:
این کلید برای تست توانایی تولید رنگ مشکی عمیق است. لازم بذکر است در صفحه نمایش AMOLED برای ایجاد رنگ مشکی تمام قسمت‌هایی از تصویر که مشکی است، پیکسل‌های آن خاموش است.

کد تست گوشی سامسونگ

SPEN HOVERING:
این بخش مربوط به خانواده گلکسی نوت سامسونگ می‌شود و مربوط به عملکرد صحیح قلم دستگاه است و با استفاده از قلم و مانند تست صفحه نمایش قسمت‌های مشخص شده را باید دنبال کنید.

کد تست سامسونگ

اگر در گوشی شما تست‌های کمتری وجود دارد نگران نشوید، هر چه گوشی شما جدیدتر باشد تست‌های بیشتری خواهد داشت. ضمنا این تست برای قسمت‌هایی از دستگاه شماست که به آن دسترسی ندارید لذا تست بلوتوث، وای‌فای، آنتن‌دهی و شارژ باطری را هنگام خرید موبایل دست دوم از یاد نبرید.